3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Oravské spievanky
Oravské spievanky

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Oravské spievanky

04. 04. 2008
Nižná, Orava

Dátum zverejnenia: 26. 03. 2008

Folklórne tradície Oravy nachádzajú realizovaním súťažných a prezentačných podujatí svojich pokračovateľov v množstve detských súborov a skupín. Vyvrcholením ich snaženia je nielen na letných folklórnych festivaloch v rámci regiónu i celého Slovenska, či na obecných vystúpeniach, ale i na konfrontačných súťažiach a prehliadkach, ku ktorým patria aj Nižnianske spievanky. Tú tohtoročnú pripravilo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Obecným úradom v Nižnej. 

Dom kultúry v Nižnej sa v piatok 4. apríla zaplní takmer dvoma stovkami detí z jedenástich oravských obcí. Stretnú sa na oravskej regionálnej prehliadke detského hudobného folklóru, usporiadanej pod názvom Oravské spievanky.

Niekoľkohodinový program súťažných vystúpení začne o 9.30, kedy sa detským divákom a porote predstavia súťažiaci v štyroch kategóriách.  

V programe sa predstavia detské spevácke skupiny Fľajšovanček z Oravskej Lesnej, Pilsko z Oravského Veselého, Žiblonka zo Štefanova nad Oravou, Goral z Hladovky, Goralček zo Suchej Hory a Podbielan z Podbiela.

Detské ľudové hudby Pietruska zo Sihelného, Ostrvka z Nižnej a Choč z Dolného Kubína.

Ako sólisti sa predstavia Anna Olbertová z Oravskej Lesnej, Janka Pňačková z Oravského Veselého, Barbara Vojtaššáková a Alžbeta Kubíková z Rabče, Bibiana Bučeková, Henrieta Habláková a Júlia Ondríková zo Štefanova nad Oravou, Katarína Hartmanová a Tomáš Šuvada z Hladovky, Marianna a Patricia Chovančákové zo Suchej Hory, Timea Malatinková, Lucia Kanderková a Theresia Kanderková z Podbiela, Petra Kučková z Dolného Kubína a Lenka Gonšenicová zo Zuberca.

Vystúpenia detí bude sledovať odborná porota, ktorá nominuje na krajský festival detského hudobného folklóru do Dolného Kubína z každej kategórie i okresu tých najlepších.


Podrobnosti

Adresa:Nižná, Orava
Začiatok:04. 04. 2008 o 11:30
Koniec:04. 04. 2008 o 13:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
Adresa:Bysterecká 1263/55
Kontaktná osoba:PhDr. Miroslav Žabenský
E-mail:zabensky@osvetadk.sk
Telefón:043/5864928
Web:www.osvetadk.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Flisocek Spisska Stara Ves

Zaspala dzifcina

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV