3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Slávnostný program pri príležitosti 5. výročia Omladiny
Slávnostný program pri príležitosti 5. výročia Omladiny

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Slávnostný program pri príležitosti 5. výročia Omladiny

03. 05. 2008
Jumbo centrum, Košice

Dátum zverejnenia: 19. 02. 2008

Každý národ má svoje kultúrne dedičstvo, na ktoré je právom hrdý a ktoré s pýchou prezentuje. Naše dedičstvo sa spája s láskou k nášmu pestrému a temperamentnému východoslovenskému folklóru, tancu, piesni a muzike.

Folklórny klub OMLADINA vznikol v roku 2003 ako spoločnosť bývalých tanečníkov košických folklórnych súborov . Vzniklo seniorské zoskupenie hudobníkov, spevákov a tanečníkov, ktorí sa s neutíchajúcou láskou a oduševnením snažia zachovať a šíriť folklórne dedičstvo svojich predkov pred všetkými divákmi na domácich pódiách i v zahraničí.

Kolektív OMLADINY sa po naštudovaní programu pravidelne zúčastňuje na významných folklórnych festivaloch na Slovensku, akými sú Festival vo Východnej, Cassoviafolksfest v Košiciach, Myjavské folklórne slávnosti a v neposlednom rade každoročne na seniorskom folklórnom festivale v Trenčíne.

O tom, že úspešne reprezentujeme v zahraničí, svedčí aj počet zahraničných zájazdov. Rok 2004 festival CIOOF v Bulharskej Varne a Budapešti v Maďarsku, rok 2005 v Tureckom Bodrume, v Rožnove pod Radhošťom na festivale Jánošíkov dukát, odkiaľ sme sa vrátili ako laureáti festivalu, 2006 na seniorskom festivale v Jeruzaleme a v českom Petrove , v roku 2007 na festivale v Gréckej Kavale a na Pražskom jarmarku v Prahe.

V súčasnosti je pripravený nový program k 5-ročnému jubileu tohto folklórneho telesa. A že to teleso je, o tom svedčí aj malá štatistika. Je nás spolu 44 členov. V tomto roku máme spolu 1 668 rokov a vážime 2 718 kg. Že o dedičstvo a budúcnosť je postarané, o tom hovorí aj počet detí 62.

Dúfame, že si naším umením, snahou a zápalom ľuďom rozdávať radosť získame Vašu priazeň i Vaše srdcia. Tešíme sa na každé stretnutie s Vami, našimi milými divákmi

Na 3.05.2008 sme si stanovili deň nášho slávnostného programu pri príležitosti piateho výročia zloženia tohto folklórneho klubu, ktorý bude prezentovaný o 19.00 hodine v divadelnej sále Jumbo centra v Košiciach. Na toto predstavenie si Vás láskavo dovoľujeme pozvať, aby sme Vám mohli ukázať naše umenie, náš nezvyčajný ľudovoumelecký kolektív a naše oduševnenie k dedičstvu našich predkov.

Imrich Oravec, Člen organizačného výboru folklórneho klubu OMLADINA


Podrobnosti

Adresa:Jumbo centrum, Košice
Začiatok:03. 05. 2008 o 21:00
Koniec:04. 05. 2008 o 05:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Folklórny klub OMLADINA
Adresa:Masarykova 2, Košice
Kontaktná osoba:Imrich ORAVEC
E-mail:oravec@hutnemontaze.sk
Telefón:0902 903 094
Web:http://www.omladina.eu

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Batizovce

Uz je vecer, vecericek

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV