3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Boli časy boli ...
Boli časy boli ...

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Boli časy boli ...

09. 02. 2012
Liptovský Mikuláš, Dom kultúry

Dátum zverejnenia: 20. 01. 2012

Boli časy boli... ... tak znie názov nového programu Folklórneho súboru Váh z Liptovského Mikuláša, ktorý patrí v regióne Liptov, ale aj v celoslovenskom kontexte, ku kolektívom, ktoré sa svojou tvorbou snažia o uchovanie dedičstva našich predkov v čo najčistejšej podobe.

Tradičný folklór regiónu Liptov a blízkych oblastí spracováva už viac ako 32 rokov. Umelecké vedenie súboru hľadá a pátra po stratených, zabudnutých a neobjavených folklórnych materiáloch, aby im dali nový život. Dôkazom toho je aj nový program s názvom Boli časy boli...

Príďte si spoločne s nami zaspomínať na staré časy, potešiť sa tancom a spevom a objaviť stratené poklady nášho Liptova.

Program

Program pozostáva zo starých autentických nahrávok a záznamov sa do javiskovej podoby pretavili tance zo Stankovian, Liptovských Sliačov, Východnej, Važca či Štrby. Program je venovaný práci a životu pltníkov, ktorí preslávili región Liptov po celom Slovensku. Celý program je doplnený autentickými nahrávkami, dobovými fotografiami a kresbami, ktoré boli podkladmi pri spracovaní témy pltníctva.


Podrobnosti

Adresa:Dom kultúry
Začiatok:09. 02. 2012 o 18:00
Koniec:09. 02. 2012 o 20:00
Vstupné:ánoLístky na predstavenie sú v predpredaji v Dome kultúry v Liptovksom Mikuláši. Ich cena je 5 €/osobu.

Organizátor

Názov:Združenie priateľov folklórneho súboru Váh
Adresa:Palúčanská 629/87, Liptovský Mikuláš 03101
E-mail:fsvah@fsvah.sk
Web:www.fsvah.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH JARA HAZLINGERA

Jahoda, jahoda

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV