3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Šaffova ostroha 2012
Šaffova ostroha 2012

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Jozef Halcin (:) Jožo)

:) Jožo Projekt JankoHrasko.sk pre mňa predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Práve preto milujem folklór a projekt JankoHrasko.sk. Folklór mi doslova chutí.

Šaffova ostroha 2012

05. 02. 2012
Veľký Folkmar, kultúrny dom

Dátum zverejnenia: 26. 01. 2012

Sólisti tanečníci v ľudovom tanci na súťaži

Regionálnu súťažnú prehliadku sólistov tanečníkov v ľudovom tanci "Šaffova ostroha 2012" organizuje Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi 5. februára 2012 o 13.00 hod. v Kultúrnom dome vo Veľkom Folkmari.

Vyhlasovateľom tejto súťaže je Národné osvetové centrum z poverenia MK SR v Bratislave. Súťaž je postupová. Základným stupňom je región. Z každého regionálneho kola postupuje na krajskú súťaž víťaz každej súťažnej kategórie. Z nich na celoštátnu súťaž postúpia víťazi z každej súťažnej kategórie. Súťaže sa zúčastnia tanečníci - amatéri a budú rozdelení do šiestich kategórií.

Súťaž bude hodnotiť trojčlenná odborná porota a bude prihliadať na objavnosť tanečného materiálu, vhodnosť výberu tanečného a hudobného materiálu, zostavenie a plynulosť výstupu, gradáciu, štýlové zvládnutie tanečného prameňa, schopnosť prispôsobiť interpretačné danosti podmienkam predvádzaného tanca a oblasti, z ktorej pochádza, motivickú výstavbu, zvládnutie jednotlivých motívov, vhodnosť ich zoradenia z hľadiska
príbuznosti, náročnosti a gradácie, prácu s tanečným motívom, jej vhodnosť a účelovosť, technické a výrazové zvládnutie tanca, plynulosť, prirodzenosť a presvedčivosť interpretácie, celkový dojem.

Návštevníci sa môžu tešiť na rôznorodosť tanca a krojov. Súťaže sa zúčastnia tanečníci z okresu Spišská Nová Ves a okresu Gelnica.

Cieľom tejto súťaže je podnietiť interpretov vo folklórnych súboroch a folklórnych skupinách k aktívnejšiemu a kvalitnejšiemu tanečnému prejavu. Vytvoriť priestor pre prezentáciu tanečníkov, ktorí nie sú organizovaní vo folklórnych súboroch a skupinách. Zoznámiť verejnosť s hodnotami ľudového tanca, ako aj najhodnotnejšími interpretačnými výkonmi.

Šaffovu ostrohu organizuje Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Obcou Veľký Folkmar.


Podrobnosti

Adresa:kultúrny dom
Začiatok:05. 02. 2012 o 13:00
Koniec:05. 02. 2012 o 20:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi
Adresa:Zimná 47, 052 01 Spišská Nová Ves
Kontaktná osoba:Alena Jurečková
E-mail:osvetasnv@osvetasnv.sk
Telefón:053/4424092
Web:www.osvetasnv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Zemplin Michalovce

Islo dzivce lesom; Hore kone, hore; A na hure agacina

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV