3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Tanečný dom s ľudovou zábavou
Tanečný dom s ľudovou zábavou

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Tanečný dom s ľudovou zábavou

23. 03. 2012
Žilina, Vysokoškolský internát Veľký diel

Dátum zverejnenia: 28. 02. 2012

 

„Výraz “Tanečný dom” uvádza vo svojich spisoch už na začiatku 19. storočia Anton Bernolák a vysvetľuje ho ako miesto, kde sa ľudia stretávajú za účelom tanca. A presne to je hlavnou myšlienkou dnešných Tanečných domov. Je to miesto, kde neexistujú účinkujúci a diváci, pri tanci neplatia zákonitosti javiska a najdôležitejšia zo všetkého je zábava.“ (Dragúni)

A tak sme sa i my rozhodli priniesť skutočnú ľudovú zábavu do Žiliny a zorganizovať tanečný dom určený pre všetkých milovníkov slovenských ľudových tancov a hudby. Nezáleží na tom koľko máte rokov, či patríte do nejakého folklórneho súboru alebo skupiny či iného umeleckého kolektívu, dôležitá je chuť niečo nové sa naučiť a dobre sa pritom zabaviť. Veríme, že žilinský tanečný dom sa stane miestom stretávania sa s priateľmi, spoznávania ľudovej kultúry a tradičných foriem zábavy našich predkov.

Náš prvý tanečný dom sa uskutoční dňa 23. marca 2012 o 19. hodine na vysokoškolských internátoch Veľký diel, blok E, F (Beta klub).

Tešíme sa na Vás.

Program

Tance zo Zuberca (polka, prostá, zajačí) a Raslavíc (krucená) Vás naučia Vlado Michalko a Simona Dikaszová. O zábavu sa postará aj ĽH FS Stavbár.


Podrobnosti

Adresa:Vysokoškolský internát Veľký diel
Začiatok:23. 03. 2012 o 19:00
Koniec:24. 03. 2012 o 04:00
Vstupné:áno3€

Organizátor

Telefón:0911449877
Web:www.fsstavbar.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Maticiar z Podzamcoka

Na svadbe: Keď sa hora rozvíja

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV