3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Premeny prútia v Krivej
Premeny prútia v Krivej

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Premeny prútia v Krivej

31. 03. 2012
Krivá, Základná škola

Dátum zverejnenia: 05. 03. 2012

Prútený košík, opálku, ale aj veľkonočný korbáč si môžu zhotoviť všetci tí, ktorí príjmu pozvanie Oravského kultúrneho strediska v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja na košikársky workshop. Celodenné tvorivé stretnutie, ktorého lektormi budú majstri košikári Ľudovít Sivko z Martina a Anna Palugová z Medzibrodia sa uskutoční v sobotu  31. marca 2012 od 9.00 hodiny v priestoroch Základnej školy v Krivej.

Účastníci si prinesú ostrý vreckový nožík, záhradnícke nožnice, drevený lopár a špagát. Záujemcovia sa môžu kontaktovať a prihlásiť na tel. čísle: 5864978 alebo e-mailom: vytvarnictvo@osvetadk.sk do 26. marca.

Tvorivé stretnutia pre košikárov realizuje Oravské kultúrne stredisko v spolupráci s Obecným úradom a Výskumným ústavom lúk a pasienkov v Krivej už jedenásty rok. Za tento čas sa v tomto tradičnom remesle, viažucom sa najmä k jarnému obdobiu zdokonalilo viac ako dvesto  záujemcov.


Podrobnosti

Adresa:Základná škola
Začiatok:31. 03. 2012 o 09:00
Koniec:31. 03. 2012 o 16:00
Vstupné:ánoÚčastnícky poplatok je 4 € pre dospelého a 1 € pre dieťa. V cene je zahrnuté kvalitné vŕbové prútie, odborní lektori a občerstvenie.

Organizátor

Názov:Oravské kultúrne stredisko
E-mail:vytvarnictvo@osvetadk.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FUJARISTI

Hej, bodaj skazu vzali - Hrmelo, prselo

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV