3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Kubánkov sen - 5 výročie
Kubánkov sen - 5 výročie

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Kubánkov sen - 5 výročie

06. 10. 2012
Bratislava, DK Zrkadlový háj

Dátum zverejnenia: 21. 09. 2012

Čas beží ako prúd bystrej vody, roky sa míňajú, no napriek tomu niekoľko bývalých tanečníc a tanečníkov SĽUK-u, ktorých spája láska k ľudovému tancu, k ľudovej piesni, k ich bývalému povolaniu, ako aj priateľské vzťahy, ktoré vznikli v SĽUK-u v období hádam v ich živote najkrajšom, sa vzoprelo proti neúprosnosti času a vytvorilo malú tanečnú skupinu seniorov.

Jej cieľom je uchovávať aspoň malé čriepky z toho, čo v SĽUK-u kedysi v plnej sile a kráse predvádzali, ako aj poukázať mladej generácii na prístup k umeleckej práci, ktorá sa bez hlbokého vzťahu a lásky k nej naozaj vykonávať nedá, preto skupina seniorov príjme do svojich radov aj mladých ľudí, ktorí sa tomuto vzťahu učia.

No a tento vzťah a láska k tancu je to najhlavnejšie, čo vyžaruje z tanečníc a tanečníkov seniorov pri ich vystúpení aj dnes.

Podrobnosti

Adresa:DK Zrkadlový háj
Začiatok:06. 10. 2012 o 19:00
Koniec:06. 10. 2012 o 22:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:o.z. Kubánkov sen
Kontaktná osoba:Alexander Nagy
E-mail:anagy@autoalex.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Karicka Druzstevna Pri Hornade

Potraceli se mi

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV