3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  "A ja mojo pješne"
"A ja mojo pješne"

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Ľudmila Hricková (Beťarečka)

Beťarečka Milujem ľudové piesne, tance, kroje, architektúru, nárečia, zvyky, tradície a obyčaje. Kroj považujem za výsostné umelecké dielo a rovnako dôležité sú pre mňa ľudové rozprávky, pranostiky a porekadlá. Chcem sa pričiniť o to, aby...

"A ja mojo pješne"

20. 10. 2012
Kojšov, Kultúrny dom

Dátum zverejnenia: 16. 10. 2012

 Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Obecným úradom v Kojšove usporiadajú regionálnu súťažnú prehliadku hudobného folklóru dospelých "A ja mojo pješne" v Kultúrnom dome v Kojšove 20. októbra 2012 o 9.00 hod.

Chcete si oddýchnuť po celotýždennej práci a nechcete leňošiť doma? Máme pre Vás dobrý tip. V Kultúrnom dome v Kojšove Vás rozveselia folklórne piesne v podaní speváckych skupín, sólistov spevákov.

Program

Od rána predvedú to najlepšie čo vedia speváci z okresu Spišská Nová Ves a Gelnica. Medzi sebou bude súťažiť 21 speváckych skupín, 21 sólistov spevákov, popasujú sa aj 3 hráči na ľudové nástroje a predstaví sa aj jedna ľudová hudba.

Návštevníci môžu oceniť nielen hlasy účinkujúcich, ktorí majú vzťah k folklórnym tradíciám, ale aj prenádherný odev našich predkov z obcí okresu Spišská Nová Ves a Gelnica.

Spevácke výkony súťažiacich bude hodnotiť trojčlenná odborná porota. Na základe jej výberu víťazi postúpia na krajskú súťaž, ktorá sa uskutoční 11. novembra 2012 v Haniske pri Košiciach.


Podrobnosti

Adresa:Kultúrny dom
Začiatok:20. 10. 2012 o 09:00
Koniec:20. 10. 2012 o 18:00
Vstupné:nieVstup je voľný.

Organizátor

Názov:Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi
Adresa:Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi
Web:www.osvetasnv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Sumiacan

Hrjabaj ze len hrjabaj

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV