3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  "A ja mojo pješne"
"A ja mojo pješne"

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Ľudmila Hricková (Beťarečka)

Beťarečka Milujem ľudové piesne, tance, kroje, architektúru, nárečia, zvyky, tradície a obyčaje. Kroj považujem za výsostné umelecké dielo a rovnako dôležité sú pre mňa ľudové rozprávky, pranostiky a porekadlá. Chcem sa pričiniť o to, aby...

"A ja mojo pješne"

20. 10. 2012
Kojšov, Kultúrny dom

Dátum zverejnenia: 16. 10. 2012

 Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Obecným úradom v Kojšove usporiadajú regionálnu súťažnú prehliadku hudobného folklóru dospelých "A ja mojo pješne" v Kultúrnom dome v Kojšove 20. októbra 2012 o 9.00 hod.

Chcete si oddýchnuť po celotýždennej práci a nechcete leňošiť doma? Máme pre Vás dobrý tip. V Kultúrnom dome v Kojšove Vás rozveselia folklórne piesne v podaní speváckych skupín, sólistov spevákov.

Program

Od rána predvedú to najlepšie čo vedia speváci z okresu Spišská Nová Ves a Gelnica. Medzi sebou bude súťažiť 21 speváckych skupín, 21 sólistov spevákov, popasujú sa aj 3 hráči na ľudové nástroje a predstaví sa aj jedna ľudová hudba.

Návštevníci môžu oceniť nielen hlasy účinkujúcich, ktorí majú vzťah k folklórnym tradíciám, ale aj prenádherný odev našich predkov z obcí okresu Spišská Nová Ves a Gelnica.

Spevácke výkony súťažiacich bude hodnotiť trojčlenná odborná porota. Na základe jej výberu víťazi postúpia na krajskú súťaž, ktorá sa uskutoční 11. novembra 2012 v Haniske pri Košiciach.


Podrobnosti

Adresa:Kultúrny dom
Začiatok:20. 10. 2012 o 09:00
Koniec:20. 10. 2012 o 18:00
Vstupné:nieVstup je voľný.

Organizátor

Názov:Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi
Adresa:Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi
Web:www.osvetasnv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

MYJAVSKA CIMBALOVKA

Na vysokom dube

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV