3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Roztratené zrnká
Roztratené zrnká

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Roztratené zrnká

23. 11. 2012
Revúca, Dom kultúry

Dátum zverejnenia: 19. 11. 2012

Dňa 23. novembra 2012 o 17.00 sa v Divadelnej sále Domu kultúry v Revúcej uskutoční folklórny program "Roztratené zrnká" v rámci rovnomenného projektu podporeného v roku 2012  Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky.

Cieľom projektu je napomáhať snahe o koncepčnú výskumnú činnosť tradičnej ľudovej kultúry Gemera – Malohontu a prispievať k jej prezentácii a popularizácii. Výsledkom sú už tri scénické spracovania uvedené v rámci Gemersko-malohontských folklórnych slávností v Klenovci.

Prostredníctvom výskumu sa od roku 2010 podarilo zaznamenať predovšetkým spomienky, zaujímavé príbehy (hodnotné nielen po obsahovej stránke, ale aj ako súbory nárečových výrazov, slovných spojení, obrazov,...); objaviť niekoľko výnimočných rozprávačov, spevákov a interpretov hry na hudobné nástroje; dokonca aj niekoľko nových piesní. Tiež sa podarilo „tak trochu“ prispieť ku vzniku jednej folklórnej skupiny a obnoveniu činnosti ďalšej.

Tento rok boli na Gemersko-malohontských folklórnych slávnostiach prezentované výsledky výskumu z mestskej časti Revúca – Revúčka a z obce Muránska Zdychava.

Program sa stretol s pozitívnymi ohlasmi, preto sa Gemersko-malohontské osvetové stredisko v spolupráci s Mestským kultúrnym stredisko v Revúcej rozhodli uviesť jeho voľné pokračovanie, v ktorom sa predstaví mestská časť Revúčka so svojimi rozprávačmi a novovznikajúcou folklórnou skupinou. Ako hosť programu vystúpi Detský folklórny súbor Lykovček z Revúcej.

Všetci ste srdečne pozvaní.

 

Roztratené zrnká III. (voľné pokračovanie)

Scenár: Alena Ďurkovičová, Stanislava Zvarová, Andrej Sýkora

Réžia: Alena Ďurkovičová

Moderátor: Tatiana Kršková

Projekcia: Jaroslava Jelchová


Podrobnosti

Adresa:Dom kultúry
Začiatok:23. 11. 2012 o 17:00
Koniec:23. 11. 2012 o 00:00
Vstupné:nie

Organizátor

Kontaktná osoba:Jaroslava Jelchová, GMOS

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

SS Kosicki spivaci

Nepujdzem ja do polanky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV