3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  „Na tej luke na želenej“
„Na tej luke na želenej“

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

„Na tej luke na želenej“

23. 03. 2013
Margecany

Dátum zverejnenia: 18. 03. 2013

Deti a folklór

Spišské osvetové stredisko v spolupráci s obcou Margecany Vás pozývajú dňa 23. marca 2013 o 10.00 hod. do Kultúrneho domu v Margecanoch na regionálnu súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov z okresov Gelnica a Spišská Nová Ves "Na tej luke na želenej".  

"Touto regionálnou súťažnou prehliadkou chceme podporovať rozvoj detských folklórnych súborov, zvyšovať ich umeleckú úroveň, podporovať výchovu ľudovým umením a poukázať na jej význam v komplexnej výchove" - vyjadril sa Bc. Peter Horváth, odborný pracovník Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi.

Program

Podujatie je prezentáciou tých najaktívnejších detských folklórnych súborov. Niektoré už niekoľko desaťročí vychovávajú deti v oblasti tradičnej ľudovej kultúry a ľudového umenia.

Na súťažnej prehliadke sa menšie deti predstavia detskými hrami a vyčítankami, stanete sa aj svedkami detskej svadby. Staršie deti sa predstavia už spracovanými zvykmi, kde je už viacej tanca a spevu a vrátime sa na chvíľu aj k Vianociam, ktoré nám pripomenú vinšovníci a jasličkári.

Na podujatí sa vystrieda 11 detských folklórnych súborov, z toho 4 z okresu Gelnica a 7 z okresu Spišská Nová Ves. Medzi tohoročnými súťažiacimi privítame aj nováčikov, ako sú detský folklórny súbor Krompašanček z Krompách a taktiež ich kamaráti Zuškári zo ZUŠ Krompachy. Veríme, že každý, kto sa príde pozrieť na túto súťaž, na chvíľu zabudne na všedné starosti a aspoň počas vystúpenia detských folklórnych súborov sa v myšlienkach vráti do svojho detstva, osvieži svoju dušu pri krásach tradičného umenia a nášho kultúrneho dedičstva a možno si pripomenie nejaké tie vyčítanky, detské hry a pesničky, o ktoré na margecianskom javisku nebude núdza.

 

Kontak: Spišské osvetové stredisko Spišská Nová Ves, www.osvetasnv.sk

http://www.osvetasnv.sk/upload/pozvanky/2013/na-tej-luke_p-web.jpg

 


Podrobnosti

Začiatok:23. 03. 2013 o 10:00
Koniec:23. 03. 2013 o 00:00
Vstupné:áno0,50c

Organizátor

Názov:Spišské osvetové stredisko Spišská Nová Ves
Adresa:Zimná 47, 052 01 Spišská Nová Ves
Kontaktná osoba:Alena Jurečková | sekretariát SOS sekretariát
E-mail:sekretariat@osvetasnv.sk
Telefón:053/4424092
Web:www.osvetasnv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Milan Krizo

Zahrajte mi,zahrajte

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV