3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  „Na tej luke na želenej“
„Na tej luke na želenej“

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

„Na tej luke na želenej“

23. 03. 2013
Margecany

Dátum zverejnenia: 18. 03. 2013

Deti a folklór

Spišské osvetové stredisko v spolupráci s obcou Margecany Vás pozývajú dňa 23. marca 2013 o 10.00 hod. do Kultúrneho domu v Margecanoch na regionálnu súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov z okresov Gelnica a Spišská Nová Ves "Na tej luke na želenej".  

"Touto regionálnou súťažnou prehliadkou chceme podporovať rozvoj detských folklórnych súborov, zvyšovať ich umeleckú úroveň, podporovať výchovu ľudovým umením a poukázať na jej význam v komplexnej výchove" - vyjadril sa Bc. Peter Horváth, odborný pracovník Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi.

Program

Podujatie je prezentáciou tých najaktívnejších detských folklórnych súborov. Niektoré už niekoľko desaťročí vychovávajú deti v oblasti tradičnej ľudovej kultúry a ľudového umenia.

Na súťažnej prehliadke sa menšie deti predstavia detskými hrami a vyčítankami, stanete sa aj svedkami detskej svadby. Staršie deti sa predstavia už spracovanými zvykmi, kde je už viacej tanca a spevu a vrátime sa na chvíľu aj k Vianociam, ktoré nám pripomenú vinšovníci a jasličkári.

Na podujatí sa vystrieda 11 detských folklórnych súborov, z toho 4 z okresu Gelnica a 7 z okresu Spišská Nová Ves. Medzi tohoročnými súťažiacimi privítame aj nováčikov, ako sú detský folklórny súbor Krompašanček z Krompách a taktiež ich kamaráti Zuškári zo ZUŠ Krompachy. Veríme, že každý, kto sa príde pozrieť na túto súťaž, na chvíľu zabudne na všedné starosti a aspoň počas vystúpenia detských folklórnych súborov sa v myšlienkach vráti do svojho detstva, osvieži svoju dušu pri krásach tradičného umenia a nášho kultúrneho dedičstva a možno si pripomenie nejaké tie vyčítanky, detské hry a pesničky, o ktoré na margecianskom javisku nebude núdza.

 

Kontak: Spišské osvetové stredisko Spišská Nová Ves, www.osvetasnv.sk

http://www.osvetasnv.sk/upload/pozvanky/2013/na-tej-luke_p-web.jpg

 


Podrobnosti

Začiatok:23. 03. 2013 o 10:00
Koniec:23. 03. 2013 o 00:00
Vstupné:áno0,50c

Organizátor

Názov:Spišské osvetové stredisko Spišská Nová Ves
Adresa:Zimná 47, 052 01 Spišská Nová Ves
Kontaktná osoba:Alena Jurečková | sekretariát SOS sekretariát
E-mail:sekretariat@osvetasnv.sk
Telefón:053/4424092
Web:www.osvetasnv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Ľudová hudba Čsl. rozhlasu

Čardáše z Čajkova

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV