3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Tancuj, tancuj
Tancuj, tancuj

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Tancuj, tancuj

01. 06. 2013
Hložany

Dátum zverejnenia: 29. 04. 2013

 

Festival vznikol na iniciatívu Kultúrno-osvetového spolku Jednota z Hložian a Miestneho spoločenstva v Hložanoch. Zámerom Festivalu je zachovávať a zveľaďovať slovenské vojvodinské tradičné tance, spevy, hudbu, zvyky a obyčaje.

Zakladateľom Festivalu je Kultúrno-osvetový spolok Jednota Hložany.

Prvý festival sa uskutočnil 5. apríla 1970 roku a jeho vývoj označili aj zmeny jeho názvu: Prehliadka ľudových tancov juhoslovanských Slovákov, Prehliadka slovenských folklórnych skupín Vojvodiny, Festival slovenskej hudobnej a tanečno-folklórnej tvorby SAP Vojvodiny, Prehliadka slovenských ochotníckych tanečných, speváckych, nástrojových skupín, Festival slovenskej hudobnej a tanečno-folklórnej tvorby Tancuj, tancuj...

Festival sa spravidla uskutočňuje v Hložanoch, presnejšie za dva roky minimálne raz prebieha v Hložanoch a môže striedavo prebiehať aj v iných prostrediach. Spravidla sa uskutočňuje v posledný víkend v máji. Koncerty prebiehajú na javisku amfiteátra, ktorého kapacita je 2600 divákov. Amfiteáter sa nachádza v rámci športovo-kultúrneho a osvetového strediska v Hložanoch.

Festival sprevádzajú etno výstavy, výstavy výtvarníkov a naposledy aj súťaže rybárov, poľovníkov a šachistov z prostredí odkiaľ prichádzajú aj účastníci folklórneho festivalu. Na doterajších ročníkoch Festivalu sa zúčastnilo vyše 30 000 účastníkov.

 

 

Od roku 2013 zakladateľmi tohto nášho celomenšinového podujatia sú Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny, Miestne spoločenstvo Hložany a Kultúrno-osvetový spolok Jednota z Hložian. K organizácií sa pripájajú aj Obec Báčsky Petrovec a Ústav pre kultúru vojvodinských Slovákov.

Program

13.00 Koncert speváckych skupín a orchestrov

16.00 Slávnostné defilé účastníkov 43. ročníka FF TT

17.00 Otvárací program na amfiteátri festivalu

17.30 Prvý koncert tanečných súborov

20.30 Druhý koncert tanečných súborov

 

Všetci ste srdečne vítaní!

 


Podrobnosti

Adresa:Hložany
Začiatok:01. 06. 2013 o 00:00
Koniec:01. 06. 2013 o 00:00
Vstupné:nie

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Vršatec

Cicora, cicora

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV