3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Keramické trhy 10. ročník
Keramické trhy 10. ročník

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Keramické trhy 10. ročník

07. 06. 2013
Pezinok

Dátum zverejnenia: 20. 05. 2013

Tlačová správa k podujatiu

Malokarpatské múzeum v Pezinku, Bratislavský samosprávny kraj, Mesto Pezinok, Turizmus regiónu Bratislava, Cech slovenských keramikov, Slovenská ľudová majolika, Pezinské kultúrne centrum, Centrum voľného času Pezinok,  SOU Komenského Pezinok a Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru pripravujú v termíne od 7. do 9. júna 2013 desiaty ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy. Takmer 200 keramikárov zo Slovenska, Čiech, Moravy, Slovinska, Maďarska, Bulharska či Tunisu prichádza do Pezinka každoročne prezentovať svoju tvorbu a výrobky z keramiky.

Keďže tento rok sa koná v poradí už desiaty ročník akcie, novinkou bude publikácia, ktorá zaujímavým spôsobom mapuje uplynulých 9 rokov príprav a fungovania Keramických trhov. Samozrejmosťou budú postrehy keramikárov, ktorí každoročne v júni prichádzajú do malokarpatského regiónu prezentovať svoju tvorbu. Ďalšou novinkou je fotografická súťaž pre návštevníkov Keramických trhov 2013.

Súčasťou podujatia je tiež výstava toho najlepšieho z histórie trhov, ale aj „nepodarkov“, ktorú budú môcť návštevníci vidieť v Malokarpatskom múzeu v Pezinku od 7.júna do 7. júla 2013. Výstavné priestory tiež ponúknu výstavu prác detí navštevujúcich Centrum voľného času Pezinok. Ukážku točenia na hrnčiarskych kruhoch, detské dielne, pestrý kultúrny program, rovnako ako keramickú súťaž - tentokrát  s témou „pocta desiatemu ročníku Keramických trhov“, uvidí návštevník priamo na Radničnom námestí.

Cieľom podujatia je podporiť remeslo, ktoré má v oblasti Malých Karpát tradíciu už niekoľko storočí a ukázať jeho rôzne podoby.

Každý rok navštívi podujatie cez 20 tisíc návštevníkov, ktorých zaujmú rôzne podoby keramiky, rovnako ako aj trojdňový kultúrny program.

Partnermi podujatia sú Areál zdravia Rozálka, Ecorec Slovensko s.r.o., Vinohradníctvo Pavelka a syn, Vinkova a Pavos stavebniny. Mediálnymi partnermi podujatia sú TV Pezinok, Ústredie ľudovej umeleckej výroby, časopis  Pezinčan a Časopis Informácie.

 

Kontaktná osoba: Renáta Jakubcová, Mgr. Monika Chvosteková

Tel.: 0903 659 746, 0911 404 053


Podrobnosti

Začiatok:07. 06. 2013 o 00:00
Koniec:09. 06. 2013 o 00:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Malokarpatské múzeum v Pezinku
Adresa:M. R. Štefánika 4 902 01 Pezinok
Kontaktná osoba:Mgr. Kišoňová Miroslava Referent pre cezhraničnú spoluprácu a vzťahy s verejnosťou
Telefón:+ 421 914 211 391, +421 903 249 891
Web:www.muzeumpezinok.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

MYJAVSKA CIMBALOVKA

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV