3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Tancovanie pod Kriváňom
Tancovanie pod Kriváňom

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Tancovanie pod Kriváňom

24. 07. 2013
Východná, Amfiteáter vo Východnej

Dátum zverejnenia: 30. 05. 2013

Na najväčších festivaloch na Slovensku (Pohoda, Východná, Terchová...) a v rôznych mestách, hnutie tanečných domov, prezentujúce tradičné tance širokej verejnosti zábavnou, mimoscénickou formou, nachádza v súčasnosti čoraz viac priaznivcov.

Účastníci Tanečných domov spoznávajú tradičné tance tak, ako sa vyvinuli vo svojom prirodzenom prostredí, oslobodené od umelých zásahov choreografa. Na základe pravidiel, fungujúcich vo vnútornej štruktúre tanca sa učia voľne ho používať. Podstatou myšlienky je „vrátiť tradičné tance z javiska späť medzi ľudí“, čiže dať im podobu, ktorá nepodlieha zákonitostiam scény, ale má výlučne zábavný charakter.

Na základe tejto myšlienky vznikol vo Východnej tanečný tábor pod názvom Tancovanie pod Kriváňom. Toto veľmi úspešné podujatie je vlastne jedným päťdňovým tanečným domom, v rámci ktorého sa účastníci zábavnou formou naučia tance z rôznych kútov Slovenska na úrovni hovorenej reči a tie sa tak stávajú jedným z ich vyjadrovacích prostriedkov.

Je určený pre všetkých záujemcov bez ohľadu na skúsenosti. A ako sa v minulom roku vyjadrila Marianna Svoreňová,  jedna z lektoriek, „všetci účastníci vytvorili úžasnú atmosféru...pohybovo – spevácko – hudobnú... až bláznivú. Bola to príjemná záťaž na bránicu a všetky mimické svaly. Energiu z tohto prekrásneho predĺženého víkendu budem ešte dlho čerpať a už teraz sa teším na ďalší rok...“ 

No a aby ste vedeli, to vám je už tento rok, tento mesiac a budúci týždeň. Tak hybajte rozhýbať kosti.

Tešia sa na Vás lektori Vlado Michalko, Marianna Svoreňová, Fero Morong a Simona Dikaszová, pod nohy do úplného vyčerpania hrá Tábor band pod vedením Michala Pagáča. Od 24. do 28. júla bude vo Východnej opäť neopakovateľne :)  


Podrobnosti

Adresa:Amfiteáter vo Východnej
Začiatok:24. 07. 2013 o 00:00
Koniec:28. 07. 2013 o 00:00
Vstupné:ánoÚčastnícky poplatok 85,-€ (ubytovanie, strava, lektori), pre táboristov s 3-ťou účasťou v roku 2013 cena 75,-€

Organizátor

Názov:Liptovské kultúrne stredisko
E-mail:osvetalm@vuczilina.sk
Telefón:044/5522981
Web:www.lks.sk www.dobravychodna.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Raslavican Raslavice

A vi dzifki ralsavicke

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV