3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  TVÁRNOSŤ HLINY - výber z tvorby Márie Hanuskovej
TVÁRNOSŤ HLINY  - výber z tvorby Márie Hanuskovej

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

TVÁRNOSŤ HLINY - výber z tvorby Márie Hanuskovej

20. 06. 2013
Svätý Jur

Dátum zverejnenia: 13. 06. 2013

 

 

Malokarpatské múzeum v Pezinku – vysunuté pracovisko Literárne a vlastivedné múzeum, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, predstaví počas leta tvorbu ďalšej umelkyne žijúcej v malokarpatskom regióne.

Mária Hanusková má ukončené vzdelanie v Slovenskej ľudovej majolike v Modre. Je jedinečná v rozvoji a tvorbe  keramickej figurálnej plastiky. Neustále sa zdokonaľuje a hľadá svoje vlastné formy realizácie. Venuje sa keramickej plastike, výrobe ľudovo-umeleckej a úžitkovej keramiky, tvorbe keramických reliéfov a kachlíc, figurálnych plastík, keramických bábik, miniatúr a plakiet. Výstava predstaví reliéfy a plastiky s témou vinohradníctva a vinárstva, postavy mužov i žien v dobovom odeve typickom pre jednotlivé regióny, ktoré sú typickým rukopisom Márie Hanuskovej. Pre Svätý Jur si pripravila reliéf Sv. Juraja.

Výstavu bude možné vidieť od 20. júna do 28. augusta, denne od utorka do soboty v čase otváracích hodín Literárneho a vlastivedného múzea.

 

Tešíme sa na Vás!


Podrobnosti

Začiatok:20. 06. 2013 o 16:00
Koniec:28. 08. 2013 o 23:43
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Malokarpatské múzeum v Pezinku
Kontaktná osoba:Mgr. Eva Trilecová, ArtD.
E-mail:eva.trilecova@muzeumpezinok.sk
Telefón:0911 404 063

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

VFS Janosik Zvolen

Cesta vysekana

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV