3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Gemerská podkovička
Gemerská podkovička

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Gemerská podkovička

18. 10. 2013
Dátum zverejnenia: 14. 10. 2013

Dňa 18. októbra 2013 sa v Revúcej uskutoční festival detských folklórnych súborov Gemera – Malohontu pod názvom Gemerská podkovička. Stretnú sa na ňom detské folklórne súbory Lieskovček a Hájik z Rimavskej Soboty, Lykovček z Revúcej, Zornička a Mladosť z Klenovca, Zrkadielko z Hnúšte a Čížiček z Tisovca.

Program

Pre deti z detských folklórnych súborov sú v popoludňajších hodinách pripravené tvorivé dielne venované ľudovým tancom, piesňam a hudobným nástrojom. O 17:00 hodine je pre verejnosť pripravené spoločné vystúpenie všetkých detských kolektívov v Mestskom dome kultúry v Revúcej.

Festival Gemerská podkovička sa spája s menom Evky Skalskej, zakladajúcej členky a dlhoročnej vedúcej detského folklórneho súboru Lykovček, ktorá svojou činnosťou významne prispievala k folklórnemu životu na Gemeri – Malohonte a ktorej siedme výročie úmrtia si pripomenú aj účastníci festivalu.

Organizátormi podujatia sú BBSK - Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, Mestské kultúrne stredisko v Revúcej a Literárny klub pri Kníhkupectve Knihart v Revúcej.

 

Všetkých srdečne pozývame. 


Podrobnosti

Začiatok:18. 10. 2013 o 11:00
Koniec:18. 10. 2013 o 00:00
Vstupné:nie

Organizátor

Adresa:GMOS Rimavská Sobota
Kontaktná osoba:Ing. Magdaléna Kantorová
E-mail:folklorgmos@rsnet.sk
Telefón:047/5631095

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jan Ambroz

Chodi mili po dvore

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV