3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Predná izba ÚĽUV: Liptov
Predná izba ÚĽUV: Liptov

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Predná izba ÚĽUV: Liptov

03. 03. 2014
Bratislava, V galerijno-predajných priestoroch na Námestí SNP 12 v Bratislave

Dátum zverejnenia: 20. 02. 2014

V pondelok, 3. marca, ÚĽUV sprístupní v galerijno-predajných priestoroch na Námestí SNP 12 ďalšiu zo série výstav mapujúcich tradičné remeslá v regiónoch s názvom Liptov. Ústredie ľudovej umeleckej výroby tak nadviaže na úspešný koncept, ktorý spustila výstava Gemer.

 BRATISLAVA, 20. február 2014 – Galerijno - predajné priestory ÚĽUV na Námestí SNP 12 sú už pripravené na svoju druhú výstavu. Po Gemeri výberom zo zbierok Múzea ĽUV predstaví Ústredie ľudovej umeleckej výroby výstavu zameranú na prezentáciu ľudových umeleckých výrob v regióne Liptov. Výstava, ktorú ÚĽUV sprístupní už 3. marca 2014 sa tak stane ďalším príspevkom do série výstav zameraných na tradičné remeslá v regiónoch. Návštevník sa na výstave oboznámi s tradičnými výrobkami, ktoré bývali neoddeliteľnou súčasťou života ľudí z Liptova a s výrobkami z produkcie ÚĽUV, ktoré mapujú posuny.  

„Koncept výstavno-predajných priestorov sa nám osvedčil. ÚĽUV rozhodne nie je inštitúcia, ktorej hlavnou náplňou je predaj výrobkov. Myslím, že práve prepojenie známej predajnej činnosti a menej známych odborných činností organizácie, predovšetkým nášho Múzea ĽUV v Stupave, je tá správna cesta, ako širšej verejnosti sprostredkovať prácu a dôležitosť našej inštitúcie, hovorí Dana Kľučárová, generálna riaditeľka ÚĽUV.

 Výstava Liptov nie je teda ani zďaleka poslednou výstavou svojho druhu. Už teraz múzejníci a pracovníci ÚĽUV-u zahajujú prípravu nasledujúcej výstavy predstavujúcej región Považie. Spojenie predajne s galériou sa ÚĽUV-u osvedčilo aj v Tatranskej Lomnici, kde vynovená predajňa ponúka návštevníkom úplne nový rozmer kultúrneho zážitku.

 

Program

Otváracie hodiny galerijno-predajného priestoru ÚĽUV na Námestí SNP:

Utorok – Sobota 10.00 – 18.00 hod.


Podrobnosti

Adresa:V galerijno-predajných priestoroch na Námestí SNP 12 v Bratislave
Začiatok:03. 03. 2014 o 00:00
Koniec:03. 03. 2014 o 00:00
Vstupné:nieVstup je voľný.

Organizátor

Adresa:Obchodná 64, 816 11 Bratislava
Kontaktná osoba:Juraj Vedej referent marketingu a PR Ústredie ľudovej umeleckej výroby
E-mail:vedej@uluv.sk
Telefón:+421908 767709
Web:www.uluv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

jingel2

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV