3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Javorové husličky 2014
Javorové husličky 2014

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Javorové husličky 2014

29. 03. 2014
Žilina, Konzervatórium

Dátum zverejnenia: 26. 03. 2014

Jeden známy výrok hovorí, že hovoriť o hudbe je ako tancovať o architektúre. Preto aj slová budú v tomto prípade zbytočné a o nádhernej hĺbke ľudovej hudby sa príďte presvedčiť sami. Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravuje v sobotu 29. marca 2014 regionálnu súťažnú prehliadku detského hudobného folklóru pod názvom Javorové husličky.  V kategóriách ľudové hudby, spevácke skupiny, sólisti speváci a sólisti inštrumentalisti predstavia členovia 7 kolektívov: DFS Cipovička, DFS Hajovček, DFS Terchovec, DFS Lieska, DFS Javorníček, DFS Kolárik a DFS Stavbárik z okresov Žilina a Bytča. Víťazi z každého regiónu a každej kategórie postúpia na krajskú súťaž Kubínske spievanky do Dolného Kubína. Súťažná prehliadka Javorové husličky začne o 10.00 hod. v žilinskom Konzervatórium. Všetkých milovníkov ľudovej hudby na podujatie srdečne pozývame. Príďte si nielen pre krásny kultúrny zážitok, ale podporte tak aj mladé talenty, ktoré sa snažia o zachovávanie tradičnej ľudovej kultúry.


Podrobnosti

Adresa:Konzervatórium
Začiatok:29. 03. 2014 o 10:00
Koniec:29. 03. 2014 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Krajské kultúrne stredisko
Kontaktná osoba:Mgr. Júlia Marcinová - manažér pre oblasť folklóru
E-mail:jmarcinova@vuczilina.sk
Telefón:tel. 041/5625956
Web:www.krkszilina.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Lubomir Paricka

Hej,nebudem orat,ani siat

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV