3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Javorové husličky 2014
Javorové husličky 2014

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Javorové husličky 2014

29. 03. 2014
Žilina, Konzervatórium

Dátum zverejnenia: 26. 03. 2014

Jeden známy výrok hovorí, že hovoriť o hudbe je ako tancovať o architektúre. Preto aj slová budú v tomto prípade zbytočné a o nádhernej hĺbke ľudovej hudby sa príďte presvedčiť sami. Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravuje v sobotu 29. marca 2014 regionálnu súťažnú prehliadku detského hudobného folklóru pod názvom Javorové husličky.  V kategóriách ľudové hudby, spevácke skupiny, sólisti speváci a sólisti inštrumentalisti predstavia členovia 7 kolektívov: DFS Cipovička, DFS Hajovček, DFS Terchovec, DFS Lieska, DFS Javorníček, DFS Kolárik a DFS Stavbárik z okresov Žilina a Bytča. Víťazi z každého regiónu a každej kategórie postúpia na krajskú súťaž Kubínske spievanky do Dolného Kubína. Súťažná prehliadka Javorové husličky začne o 10.00 hod. v žilinskom Konzervatórium. Všetkých milovníkov ľudovej hudby na podujatie srdečne pozývame. Príďte si nielen pre krásny kultúrny zážitok, ale podporte tak aj mladé talenty, ktoré sa snažia o zachovávanie tradičnej ľudovej kultúry.


Podrobnosti

Adresa:Konzervatórium
Začiatok:29. 03. 2014 o 10:00
Koniec:29. 03. 2014 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Krajské kultúrne stredisko
Kontaktná osoba:Mgr. Júlia Marcinová - manažér pre oblasť folklóru
E-mail:jmarcinova@vuczilina.sk
Telefón:tel. 041/5625956
Web:www.krkszilina.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

VFS Janosik Zvolen

Trebisov to

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV