3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Stavanie májov
Stavanie májov

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Stavanie májov

27. 04. 2014
Martin, Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje

Dátum zverejnenia: 26. 04. 2014

V nedeľu 27. apríla 2014 pozývame návštevníkov do Slovenského národného múzea v Martine – Múzea slovenskej dediny na podujatie Stavanie májov, ktorým privítame letnú návštevnícku sezónu. Program bude trvať od 10.00 do 16.00 h.

Máje – symboly lásky – postavia a ozdobia členovia FS Bystričan z Považskej Bystrice. Za sprievodu hudby a tanca vyrastú pod ich rukami máje pred krčmou z Oravskej Polhory a pri domoch z Nolčova a Novote o 11.00, 12.30 a 14.30 h. Po celý deň bude hrať ľudová hudba Skupinka.

 

Nečarovaný ženích jak nemastený hrach! V ľúbostnej poradni sa návštevníci dozvedia vzácne rady o magických praktikách pri ľúbostných záležitostiach, ktoré vrcholili s prebúdzajúcou sa prírodou v jarnom období.

 

Ako sa ochrániť pred strigami a zlými silami prezradí poradňa Májová noc má svoju moc. V nej sa návštevníci dozvedia o prosperitnej mágii, poverách a ochrane proti zlým silám, ktoré sa vo väčšej miere prebúdzajú na sv. Juraja a v noci z 30. apríla na 1. mája.

 

Do tajov ľudového liečenia pomocou liečivých rastlín, ktorých zber sa začína v jarnom období, nechá návštevníkov nazrieť Bylinkárska poradňa babky korenárky.

 

Malí i veľkí návštevníci si budú môcť svoju šikovnosť vyskúšať v tvorivej dielni a pripravené budú aj kolky, chodúle a iné rodinné kratochvíle

 

V rámci programu sú pripravené ukážky tradičnej ľudovej výroby a občerstvenie ponúkne drevená krčma.

 

O 13.30 sa budú konať ev. a. v. služby Božie v kostole z Rudna.


Podrobnosti

Adresa:Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje
Začiatok:27. 04. 2014 o 10:00
Koniec:27. 04. 2014 o 17:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:SNM-EM, Múzeum slovenskej dediny
Kontaktná osoba:Mgr. Radovan Sýkora
E-mail:radovan.sykora@snm.sk
Telefón:043/ 24 58 113
Web:www.skanzenmartin.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Hornad Kosice

Krucena

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV