3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Rozospievaná mlaď
Rozospievaná mlaď

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Rozospievaná mlaď

25. 05. 2014
Hriňová, Podpolianske námestie

Dátum zverejnenia: 14. 05. 2014

Mesto Hriňová organizuje v tomto roku jubilejný, v poradí už 40-ty, ročník súťaže detí v speve ľudových piesní – Rozospievaná mlaď. Počas tohto ročníka by sme si radi zaspomínali na celú históriu podujatia, na jeho organizátorov ale i účinkujúcich. Počas tejto histórie sa na súťaži zúčastnili stovky malých speváčikov. Z tých počiatočných ročníkov sú to dnes už takmer päťdesiatnici... Spočiatku sa súťažilo v troch vekových kategóriách, neskôr sa prešlo na dve, z ktorých vždy prví traja umiestnení postupovali na okresné kolo súťaže Spievanky pod Poľanou v Detve. Aj tu sa Hriňovčania často umiestňovali na víťazných priečkach.

Tento ročník sa bude v prípade priaznivého počasia konať netradične – na Podpolianskom námestí v Hriňovej v nedeľu 25. mája 2014 o 14.00 hod. (mokrý variant, ktorý si nepripúšťame, je mestské kultúrne stredisko)

Touto cestou pozývame všetkých účastníkov tohto podujatia ale aj spoluorganizátorov muzikantov, porotcov z jeho štyridsaťročnej histórie. Tešíme sa na stretnutie s Vami.


Podrobnosti

Adresa:Podpolianske námestie
Začiatok:25. 05. 2014 o 14:00
Koniec:25. 05. 2014 o 20:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Mesto Hriňová
E-mail:msks@hrinova.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Podrohacska folklorna skupina zo Zuberca

Zajaci

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV