3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Večer autentického folklóru
Večer autentického folklóru

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Večer autentického folklóru

30. 05. 2014
Bratislava, DK Zrkadlový háj

Dátum zverejnenia: 29. 05. 2014

Folklórny súbor ROZVADŽAN z Trenčianskych Stankoviec patrí medzi nové folklórne súbory. Vznikol len v roku 2011. Impulzom pre vznik tohto súboru boli oslavy 800. výročia prvej písomnej zmienky o obci Rozvadze. Priaznivci folklóru sa však stretávali na rôznych obecných vystúpeniach podstatne skôr. Obec Rozvadze sa zlúčila v roku 1972 s okolitými obcami Sedličná, Malé Stankovce a Veľké Stankovce do jednej obce s názvom Trenčianske Stankovce s terajším počtom obyvateľov 3 150. Obec Trenčianske Stankovce leží na úpätí Považského Inovca na ľavom brehu Váhu asi 8 km od krajského mesta Trenčín.

V súčasnosti má súbor 45 členov. Tvoria ho nadšenci v seniorskom veku ale aj stredná generácia. Hudobný doprovod zabezpečuje charakteristická skupina heligónkarov s klarinetom a ozembuchom pod vedením Ľuboša Šišovského. Odborné vedenie skúšok a nácvikov vykonávajú hosťujúci folkloristi Jarka Kohútová a Ing. Jozef Lehocký. Nových mladých folkloristov v Detskom folklórnom súbore Stankovčan pri ZŠ Jána Lipského vychováva dlhoročná pedagogička pani učiteľka Bočáková . Predsedom folklórneho súboru je Ing. Vendelín Sedláček .

Vo svojej činnosti sa zameriava na vyhľadávanie, zbieranie a uchovávanie ľudových zvykov, piesní a tancov z pôvodných ale aj z okolitých dedín a formou verejných vystúpení propagovanie folklórneho bohatstva z trenčianskeho regiónu. Vďaka nadšeniu, elánu a obetavosti všetkých členov , ale aj podpore vedenia Obce a ZŠ Trenčianske Stankovce, tento kolektív prináša radosť a potešenie všetkým priaznivcom ľudového umenia.

Na záver programu bude spoločenské posedenie pri ľudovej hudbe a občerstvení domácimi špecialitami.

Realizované s podporou Nadácie Vladimíra Bajana, Ministerstva kultúry SR a Bratislavského samosprávneho kraja

Ďalšie vstupenky, okrem predaja vstupeniek cez sieť ticketportal - kúp lístok,  je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky


Podrobnosti

Adresa:DK Zrkadlový háj
Začiatok:30. 05. 2014 o 19:00
Koniec:31. 05. 2014 o 04:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Kultúrne zariadenia Petržalky - DK Zrkadlový háj
Adresa:Rovniankova 3, 851 02 Bratislava
Kontaktná osoba:Dana Mrázová, marketingový manažér KZP
E-mail:dana.mrazova@kzp.sk
Telefón:02/682 992 23
Web:www.kzp.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Rozmarija

Hej ked ja sebe

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV