3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Dnes tovariš, zajtra majster
Dnes tovariš, zajtra majster

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Dnes tovariš, zajtra majster

08. 06. 2014
Martin, Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje

Dátum zverejnenia: 03. 06. 2014

Zo šikovných tovarišov vyrastajú poctiví majstri. Zažite neopakovateľnú nedeľu na podujatí Dnes tovariš, zajtra majster v Múzeu slovenskej dediny. Tešíme sa na Vás 8. júna 2014 od 10.00 do 16.00 hod.

Chcete vedieť, ako sa plstí a krampľuje ovčia vlna? Svoju šikovnosť Vám predvedú študenti Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku, Pedagogickej a sociálnej akadémie z Turčianskych Teplíc a Strednej odbornej školy strojníckej z Kysuckého Nového Mesta. Uvidíte aj ukážky tkania, výroby maňušiek, pletenia košíkov, brúsenia nožov či umeleckého a remeselného spracovania kovov.

Deň Vám bude spríjemňovať folklórne vystúpenie Detského folklórneho súboru Malý Beskyd zo Zubří a tradičné remeslá Valašska i ľudová hudba z Krpelian. Aby ste sa nehanbili zatancovať si s nimi, budete sa môcť priučiť v Škole ľudového tanca spolu s detským folklórnym súborom Drienok z Mošoviec.

O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v kostole z Rudna.

Organizátorom podujatia Dnes tovariš zajtra majster je Slovenské národné múzeum v Martine – Múzeum slovenskej dediny v spolupráci s Valašským múzeom v prírode v Rožnově pod Radhoštěm. Podujatie je realizované v rámci projektu „Živá muzea aneb podoba známá i neznámá – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm“ s finančnou podporou Európskej únie, Európskeho fondu regionálneho rozvoja – spoločne bez hraníc, program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013, fond mikroprojektov.

Podujatie je súčasťou Turčianskych slávností folklóru, ktoré sa uskutočnia 18. – 22. júna 2014.


Podrobnosti

Adresa:Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje
Začiatok:08. 06. 2014 o 10:00
Koniec:08. 06. 2014 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:SNM-EM - Múzeum slovenskej dediny
Adresa:Malá hora 2, P. O. BOX 155, 036 80 Martin
Kontaktná osoba:Ing. Jaroslava Ďurdíková
E-mail:jaroslava.durdikova@snm.sk
Telefón:043/2458111
Web:http://www.skanzenmartin.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Hermanovcan Hermanovce

Už som prešol cez te briški

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV