3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  DVOR PAĽA BÚTORA
DVOR PAĽA BÚTORA

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

DVOR PAĽA BÚTORA

01. 08. 2014
Lučenec, Kokava nad Rimavicou

Dátum zverejnenia: 19. 06. 2014

Pozývame milovníkov tradícií 1. a 2. 8. 2014 na Osvetársky dvor  v rámci XXIV. ročníka Festivalu ľudovej kultúry KOLIESKO 2014 Na 24. ročníku festivalu ľudovej kultúry a stretnutia mladých folkloristov  KOLIESKO, Novohradské osvetové stredisko v Lučenci opäť otvára už III. Osvetársky dvor. V tomto roku je všetko inak. Prvá zmena – miesto. Záhrada za synagógou, ktorá bude nadväzovať na Remeselnícku ulicu. Každý kto prejde od DK Remeselníckou ulicou, nemusí sa otočiť a vrtiť, ale po novej lavičke sa dostane až do osvetárskeho dvora a potom hlavnou ulicou späť pred DK. Dvor Paľa Bútora  otvoríme  v priestore za synagógou, v ktorej bude výstava G. Kuráka – Maľované tradície. V rámci Dvora sú pripravené ďalšie aktivity – pokračujeme v predstavovaní kokavského mužského kroja – „Gate drží opasok a na nohách sú krpce“, ako aj prezentáciu a ponuku ľudových jedál –„ Od fruštika po havranku“. Iste mnohí z Vás ste sa počas Kolieska u Bútorov zastavili, aby ste sa stretli s Paľom, ale aj  so všetkými kamarátmi, známymi, a  spoznali aj nových ľudí. V neformálnom  a nikde nepropagovanom kolieskovom dvore u Bútorov  nebola núdza o dobrú náladu a pohostinnosť. Radi by sme sa vrátili  v spomienkach na tieto stretnutia .  Hlavne si pripomenúť Paľa, nie smutne, ale tak ako to mal rád, radostne aj mrzko,   veselo aj s dojatím;   jeho piesne, muziku, pálenku,  ale  hlavne ľudí. Spomínať budú priatelia, muzikanti, speváci, ale aj Vy všetci, ktorí ste ho poznali, samozrejme každý kto príde do Dvora.    On mal rád všetkých, a veríme, že aj všetci si aj na Koliesku radi  na neho zaspomínajú.                        

Program

DVOR PAĽA BÚTORA – 1. a 2. augusta 2014 (piatok a sobota) Ťažko sa dá zmieriť s tým, že už tu nie je. Paľo neodišiel, ale pozerá sa z hora na nás a všetko sleduje. Hlavne to, ako sa všetci na jeho Dvore zabávajú a či sa dobre cítia... Jeho pohostinnosť,  pozornosť a priateľstvo nás podnietilo k tomu, že otvárame Dvor Paľa Bútora.    

Začíname tradíciu spomienok a stretnutí  na  túto výraznú osobnosť slovenského folklóru. Uvidíte a počujete jeho kamarátov od západu na východ z celého Slovenska, nebude chýbať spev, dobrá hudba a tanec. Tých pár hodín chceme venovať spomienke na dobrého človeka, ktorý celý život zasvätil folklóru, tancu a osvete. To ale nebude všetko. Súčasťou a tak trochu aj atraktivitou bude predaj jeho obľúbených pokrmov a suvenírov.  Výťažok z predaja sa použije na založenie Fondu Paľa Bútora na podporu folklóru. Čo sa bude ponúkať? No predsa - Bútorova kapusta, Paľová horká,  tradičná kokavská živánka a baraní guláš. A kto sa už prisľúbil? Niektoré mená môžeme prezradiť – Jožo, Jano, Vilo, Jaro, Ľuba, Emil, Tibor, Roman, Ďuro, Mara, Petra , Jana, Katka, Paľo, Ľubo a všetci Vy, ktorí do Kokavy prídete a neobídete Dvor Paľa Bútora. 

Čakáme Vás!

Ak by ste  chceli prispieť do programu „spomienkou“ na Pavla Bútora, môžete sa prihlásiť do 15.7.2014. Kontakt: BBSK – Novohradské osvetové stredisko, J. Kármána 2, 984 01 Lučenec, tel.: 047/ 43 31534, 4512703. e-mail: noslc@noslc.sk, abelovsky@noslc.sk


Podrobnosti

Adresa:Kokava nad Rimavicou
Začiatok:01. 08. 2014 o 18:00
Koniec:02. 08. 2014 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:BBSK - Novohradské osvetové stredisko Lučenec
Adresa:J. Kármána 2, 984 01 Lučenec
Kontaktná osoba:Mária Ambrušová, riaditeľka
E-mail:noslc@noslc.sk, abelovsky@noslc.sk
Telefón:047/4331534,4512703
Web:www.noslc.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Pacerki

Išlo dzivčatko pres huri, ľesi

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV