3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Večer autentického folklóru
Večer autentického folklóru

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Večer autentického folklóru

12. 12. 2014
Bratislava, DK Zrkadlový Háj

Dátum zverejnenia: 01. 12. 2014

Obec Terchová patrí k najznámejším symbolom našich ľudových tradícií. Neopakovateľné terchovské umenie láka turistov zo zahraničia aj Slovenska. Náš pravidelný cyklus folklórnych večerov predstaví obec Terchovú v celej svojej kráse. Na návštevníkov čaká kvalitný program a pohostenie regionálnymi špecialitami.

Terchová je dodnes opradená mnohými tajomnými legendami a mýtmi. Neústupné horské priesmyky pomohli vyprofilovať tvrdú, no citlivú povahu terchovského človeka. K jeho najvýznamnejším predstaviteľom patril Juraj Jánošík. Každoročne si ho obec pripomína najväčšími slovenskými folklórnymi slávnosťami Jánošíkove Dni. A domáce formácie patria vždy k vrcholným číslam tohto festivalu. Dodnes by sa na Slovensku hľadalo ťažšie miesto, kde by na tak malom priestore pôsobilo toľko muzikantov a hudobných zoskupení. Terchovský folklór je charakteristický originálnou speváckou a tanečnou zložkou. Dominantným prvkom terchovskej hudobnej kultúry je tradičná sláčiková muzika a najväčšiu zásluhu na jej šírení majú známe muzikantské rody Kvočkovcov, Struhárňanských, Balátovcov, Rybárovcov, Meškovcov, Mihovcov, Bobáňovcov a Muchovcov.   

Pestrú škálu tamojšieho folklóru v podaní 80 členného zoskupenia muzikantov a spevákov Jasličkovej pobožnosti môžu teraz ochutnať aj Bratislavčania, keďže slávna terchovská muzika príde priamo do petržalského kultúrneho domu v Zrkadlovom háji.

Na záver programu bude ako vždy spoločenské posedenie pri ľudovej hudbe a občerstvení domácimi špecialitami. Podujatie podporilo Ministerstvo kultúry SR a Nadácia Vladimíra Bajana.


Podrobnosti

Adresa:DK Zrkadlový Háj
Začiatok:12. 12. 2014 o 19:00
Koniec:12. 12. 2014 o 23:59
Vstupné:áno13,-€
Vstupenky v predaji v pokladniach KZP a v sieti ticketportal

Organizátor

Názov:Kultúrne zariadenia Petržalky
Adresa:Rovniankova 3, 851 02 Bratislava
Kontaktná osoba:Alexandra Illesova
E-mail:dkzh@kzp.sk
Telefón:02/68 299 217
Web:www.kzp.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jaroslav Jackuliak

Tu boli, ta isli

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV