3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Stridžie dni Banda a Vranky
Stridžie dni Banda a Vranky

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Stridžie dni Banda a Vranky

11. 12. 2014
Bratislava, DK Zrkadlový Háj

Dátum zverejnenia: 01. 12. 2014

Významné dni zimného slnovratu očakáva podľa našich povier zvýšená aktivita tajomných síl. Dva dni pred Luciou v čase, keď sa zliezajú bosorky z celého Slovenska, príde Banda spolu so ženským súborom Vranky zahrať do DK Zrkadlový háj svoj magický folklór. Čarovať sa síce nebude, ale diváci sa môžu tešiť na čarovnú tvorbu jednej z našich najlepších world music skupín.

Banda prináša slovenské tradície v novom kontexte. Našu ľudovú pieseň uchopili v moderných aranžmánoch, pričom tá kooperuje v ich opuse s ostatnými národnosťami a etnikami.  Banditi sú uznávaní muzikanti s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti folklórnej hudby a world music. Skupina vychádza z poctivých, autentických koreňov slovenskej melodiky, no inšpiruje sa aj bluesom, jazzom, balkánskou, karibskou a latinskoamerickou hudbou.  Banda ide cestou progresu a preto ich kompozície neznejú ako zo skanzenu. Strhujúca rytmika s pôsobivou melódiou a civilnými nápevmi dodáva skladbám čosi vábivé a tajomné. Kapela má na svojom konte dva albumy, pričom poslednú novinku s názvom hraBanda pokrstili so svojimi hosťami, práve v priestoroch Zrkadlového hája. Tentokrát pohostia ženskú spevácku skupinu Vranky z Nitry. Toto pôvabné zoskupenie mladých temperamentných dievčat,  už vystúpilo na takých vrcholných podujatiach folklórnej scény ako Východná, Zuberec, Kokava nad Rimavicou či Detva. Stridžie dni zavedú divákov do kúzelného, až snového sveta Bandy, v ktorom progresívny folklór porazí zlo aj tmu. Ľudové tradície tak ožívajú v úplne novom kontexte.

koncert z cyklu KEBY VŠETKY BANDY SVETA


Podrobnosti

Adresa:DK Zrkadlový Háj
Začiatok:11. 12. 2014 o 19:00
Koniec:11. 12. 2014 o 21:00
Vstupné:áno10,-€
Vstupenky v predaji v pokladniach KZP a v sieti ticketportal

Organizátor

Názov:Kultúrne zariadenia Petržalky
Adresa:Rovniankova 3, 851 02 Bratislava
Kontaktná osoba:Alexandra Illesova
E-mail:dkzh@kzp.sk
Telefón:02/68 299 217
Web:www.kzp.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH ONDREJA MOLOTU

Idu chlapci idu...

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV