3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  K prameňom tradícií
K prameňom tradícií

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Jana Zákopčanová

Som členkou Ženskej speváckej skupiny Vranky z Nitry a nejakých pár rôčkov som sa snažila zistiť čo najviac o tradičnej kultúre regiónu Ponitria, Požitavia a Tekova... A snáď sa mi to darí zúročovať ;-)

K prameňom tradícií

19. 02. 2015
Nitra, KOS v Nitre, Fatranská 3

Dátum zverejnenia: 20. 01. 2015
Krajské osvetové stredisko v Nitre Vás pozýva na pokračovanie cyklu vzdelávacích odborných seminárov K prameňom tradícií. Semináre sú určené pre vedúcich detských folklórnych súborov, záujmových tanečných krúžkov pri základných školách, učiteľov regionálnej výchovy a vychovávateľov. Teoreticko-praktické semináre budú naplnené témami detský folklór, práca s deťmi, metodika nácviku tanca i rozbory jednotlivých programových čísel detských kolektívov. Stretnutia lektorujú odborníci z oblasti tradičnej ľudovej kultúry Agáta Krausová a Slavomír Ondejka. Účastníci seminárov získavajú teoretické informácie z oblasti tradičnej ľudovej kultúry ale najmä praktické skúsenosti pri práci s deťmi vo folklórnom kolektíve. V tomto roku sa stretneme opäť v jarných termínoch 19.2., 5.3., 9.4. a 7.5.2015. Na seminár pozývame nielen pravidelných, ale aj nových záujemcov o vzdelávanie.

Podrobnosti

Adresa:KOS v Nitre, Fatranská 3
Začiatok:19. 02. 2015 o 08:20
Koniec:07. 05. 2015 o 15:00
Vstupné:ánovložné 3€

Organizátor

Názov:Krajské osvetové stredisko v Nitre
Adresa:Fatranská 3, Nitra
Kontaktná osoba:Mgr. Jana Zákopčanová
E-mail:jana.zakopcanova@kosnr.sk
Telefón:037/653 25 44
Web:www.kosnr.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Tibor Koblicek

Gajdosko z gajdami

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV