3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Zabíjačkové slávnosti
Zabíjačkové slávnosti

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Zabíjačkové slávnosti

21. 01. 2015
Dolný Hričov

Dátum zverejnenia: 09. 12. 2014

Pozývame vás na najchutnejšiu udalosť roka, Zabíjačkové slávnosti. Tradícia domácej zabíjačky ožije v sobotu 13. decembra v Dolnom Hričove. Dobročinné podujatie sa koná po šiesty raz.

 

Chutne sa najete a zabavíte

Ľudovú atmosféru dotvoria FS Rovňan, Závadské ženičky a kapely Bytčianska dvojka, Krištáľ a DJ Robo Gajarký.  Tešiť sa môžete na pečené prasiatko, smažené, jaterničky, klobásky a trdelníky. Na prípitok bude pripravené hriatô, varené vínko či punč. Nebude chýbať klobáskový workshop, školský vianočný trh, tombola a špeciálna zabíjačková dražba.

 

Prispejete na dobrú vec

Akcia je dobročinná.Utŕžené peniaze od kupujúcich a sponzorov venujeme každý rok na dobrý účel.Venovali sme ich základnej škole a tiež na rekonštrukciu studničky na Bukovine. Z dedinskej akcie sa stáva regionálne známe a obľúbené podujatie. Na posledný ročník prišlo vyše 300 ľudí, mnohí zo Žiliny a okolia. 

 

Čím sú Zabíjačkové slávnosti výnimočné?

Už 6. ročník regionálneho podujatia priťahuje stále väčšiu pozornosť. Minuloročná účasť prevýšila očakávania. Zabíjačkové špeciality pripravujú domáci majstri a ponúkame ich za priateľské ceny. Atmosféru dopĺňajú ukážky prípravy mäsovýchvýrobkov, školský trh, tombola, folklórne súbory. V roku 2012 sme vytvorili rekord v krochkaní a zapísali sa do Knihy slovenských rekordov :) Výťažok ide na dobrý účel.

Program

10:00 Divadlo na Hojdačke

11:00 Klobáskový workshop

12:00 Zabíjačkové špeciality

13:00 Folklórne súbory a živá hudba

18:00 Tombola so živým prasiatkom

19:00 Zabíjačková dražba


Podrobnosti

Začiatok:21. 01. 2015 o 16:56
Koniec:21. 01. 2015 o 16:56
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Obec Dolný Hričov
Kontaktná osoba:Laco Kavecký
Telefón:0902 590 684
Web:laco.kavecky@takto.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Stavbar

Oščadnická muzika - Oščadnica.mp3

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV