3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Už sa fašiang kráti
Už sa fašiang kráti

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Už sa fašiang kráti

15. 02. 2015
Martin, Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje

Dátum zverejnenia: 07. 02. 2015

„Od Kračúna do fašiangov,

do Veľkého Piatku,

daj sa, diouča, odmaľuvať,

budeš mať pamiatku.“

 

Fašiangy na dedine bývali najveselším obdobím roka. Príďte aj Vy na vlastnej koži zažiť ich neobyčajnú atmosféru do Slovenského národného múzea v Martine – Múzea slovenskej dediny v nedeľu 15. februára 2015 od 10.00 do 16.00 hod. Programové podujatie Už sa fašiang kráti je prvým, ktoré ponúka tohoročná návštevnícka sezóna v Múzeu slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch.

Zaspievať a zatancovať si budete môcť spolu s rôznymi maškarami vo fašiangovom sprievode, v ktorom nebudú chýbať napríklad chlap v koši, turoň, sitárik, slamenár, či jazdec na drevenom koni. V sprievode masiek sa predstavia aj fašiangovníci a muzikanti z folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici s programom „Chodzenie po kláce“. Za náreku plačiek a veselej muziky pochováme basu, ktorá tak bude odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci.

Do programu sa budete môcť zapojiť aj Vy – návštevníci, ak prídete v maske a doplníte náš sprievod. „Maskovaní“ návštevníci majú vstup voľný.

Pripravené budú aj fašiangové špeciality, čajovňa i občerstvenie v krčme z Oravskej Polhory. Nebudú chýbať ani ukážky remeselnej výroby spojené s predajom.

Každý päťdesiaty návštevník dostane voľnú vstupenku na rok 2015 do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine.


Podrobnosti

Adresa:Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje
Začiatok:15. 02. 2015 o 10:00
Koniec:15. 02. 2015 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje
Adresa:Malá hora 2, P. O. BOX 155, Martin
Kontaktná osoba:Jaroslava Ďurdíková
E-mail:jaroslava.durdikova@snm.sk
Telefón:043/24 58 115, pokladňa: 043/24 58 116
Web:www.snm-em.sk, www.snm.sk, www.skanzenmartin.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Petrovany

Spivajce dzifcata

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV