3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  MFF Folklór a tradície 2015
MFF Folklór a tradície 2015
Itinerár

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

MFF Folklór a tradície 2015

24. 04. 2015
Hriňová, Mestské kultúrne stredisko

Dátum zverejnenia: 12. 04. 2015

Mesto Hriňová organizuje druhý ročník Medzinárodného filmového festivalu „Folklór a tradície“ v termíne 24. – 25.4.2015. Súťažne je prihlásených 22 filmov amatérskych filmárov zo Slovenska ale aj z Českej republiky a Nemecka. Nesúťažne si budú môcť pozrieť diváci 8 filmov.

Na druhom ročníku filmového festivalu spolupracuje aj Katedra etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre. Odpremietané budú dva filmy, Ľudová kultúra v Požitaví a Slováci v Chorvátsku. ktoré vznikli na pôde katedry.

Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ je tematickou súťažou neprofesionálnych filmov.

Hlavným poslaním podujatia je prezentácia a podpora tvorby, snaha aktivizovať neprofesionálnych tvorcov folklórnych filmov ako aj filmov o tradíciách, ktoré sa ešte zachovali v akejkoľvek podobe.

Cieľom je tiež podnietiť vznik nových snímok s uvedenou tematikou. Touto formou súťaže chcú organizátori prispieť k zdokumentovaniu a archivácii mnohých vzácnych, často postupne zanikajúcich vecí, udalostí, pracovných postupov či zvyklostí a zanechať tak tieto hodnoty  aj pre budúce generácie..

Festival má snahu napomôcť viac zviditeľniť prácu ľudí, ktorí sa folklóru venujú alebo venovali a tiež hľadať informácie o našich tradíciách, zvykoch, kultúre a  ľuďoch, pre ktorých je folklór a tradície súčasťou ich života.

Ocenené budú tri najlepšie snímky. Jednému filmu bude udelená aj cena diváka. 


Podrobnosti

Adresa:Mestské kultúrne stredisko
Začiatok:24. 04. 2015 o 16:00
Koniec:25. 04. 2015 o 19:00
Vstupné:áno1,-€ na jeden deň festivalu

Organizátor

Názov:Mesto Hriňová
Kontaktná osoba:Martin Kliment
E-mail:msks@hrinova.sk
Telefón:0903 405 479
Web:www.hrinova.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH KAMENCAN ZAKAMENNE

Janicek trove sece

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV