3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Noc múzeí a galérií 2015
Noc múzeí a galérií 2015

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Noc múzeí a galérií 2015

16. 05. 2015
Martin, Slovenské národné múzeum v Martine

Dátum zverejnenia: 09. 05. 2015

Aj tento rok sa Slovenské národné múzeum v Martine pridá k projektu Noc múzeí a galérií, ktorý otvára pre verejnosť dvere kultúrnych inštitúcií na celom svete. Naše múzeum bude preto v sobotu 16. mája 2015 otvorené pre všetkých od 18.00 h. až do neskorej noci. Príďte si užiť múzeum plné zábavy a pohody . A o čom tohoročná Noc múzeí a galérií bude?

 

Program

Dámy a páni, držte si klobúky!

Viete, čo nosili známe i bežné hlavy? Na výstave Dámy a páni, držte si klobúky! uvidíte pokrývky hláv významných osobností politického a kultúrneho života i športu. Sú medzi nimi klobúky prezidentov 1. Československej republiky Tomáša Garriguea Masaryka a Edvarda Beneša, Milana Rastislava Štefánika , ale i Martina Benku či Vlastimila Harapesa. Medzi cylindrami, pinčmi a čepcami zaujmú aj vojenské prilby, drôtené klobúky alebo klobúk arcibiskupa.

V tvorivej dielni sa dozviete sa, ako vznikajú plstené klobúky, plstenie a krampľovanie vlny si sami budete môcť vyskúšať. Pre šikovné rúčky bude pripravená aj dielnička, v ktorej si budete môcť vyrobiť vlastnú pokrývku hlavy z papiera. Klobúkový tanec naučíme našich návštevníkov v tanečnej škole. Prezradíme aj to, čo nosievali pod klobúkom či čepcom naši predkovia – tým odvážnejším dievčatám ponúkneme aj možnosť odísť s tradičným účesom.

 

Tajomstvá prírody

Na novootvorenej výstave Jaskyne a jaskyniari sa zoznámite s tým, čo ukrývajú jaskyne i aká je cesta k ich objavovaniu. Okrem iného môžete na vlastné oči vidieť aj jedného z ich obyvateľov - jaskynného medveďa v životnej veľkosti. Lákadlom, predovšetkým pre detských návštevníkov, bude možnosť preplaziť sa jaskyňou.

Až do zotmenia budete mať možnosť spoznávať taje muzeálnej záhrady, ktoré vám priblížia odborní pracovníci SNM – Múzea Andreja Kmeťa. S nimi sa dozviete mnoho zaujímavostí o rastlinách a živočíchoch, ktoré ju obývajú.

 

Múzeum nie sú len vitríny

Okrem dobrej zábavy myslíme i na žalúdky našich návštevníkov a budeme mať pripravené aj niečo malé pod zub a čajovničku “U starej matere”.

Noc múzeí a galérií je skvelý spôsob, ako ľuďom ukázať, že múzeum nie je len budova bez života, plná vitrín a predmetov, ktorých sa nemôžeme dotýkať, ale naopak, že je to miesto, kde sa dá naučiť kopec vecí a zažiť veľa zábavy.

Tešíme sa na vás v sobotu 16. mája 2015 od 18.00 do 23.00 hod. v budove Slovenského národného múzea v Martine na Malej hore 2.

 


Podrobnosti

Adresa:Slovenské národné múzeum v Martine
Začiatok:16. 05. 2015 o 18:00
Koniec:16. 05. 2015 o 23:00
Vstupné:nieVstupné:
deti do 15 rokov – zdarma
dospelí – 2 €
študenti, seniori – 1 €

Organizátor

Adresa:Malá hora 2, P. O. BOX 155, 036 80 Martin
Kontaktná osoba:Milena Kiripolská kultúrno-propagačná manažérka Odd. prezentácie a marketingu Slovenské národné múzeum v Martine
E-mail:milena.kiripolska@snm.sk
Telefón:tel. č.: +421 43 24 54 223 tel. č.: +421 43 413 10 11 - 12
Web:www.snm.sk www.facebook.com/muzeumMartin

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

OLUN

Smutna bola (A.Jakubikova)

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV