3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  POD LIKAVSKÝM HRADOM 2015
POD LIKAVSKÝM HRADOM 2015

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

POD LIKAVSKÝM HRADOM 2015

06. 06. 2015
Likavka, POD LIKAVSKÝM HRADOM

Dátum zverejnenia: 25. 05. 2015

Prvý júnový víkend 6.- 7.6.2015  sa pod  hradom Likava opäť stretnú mladí tanečníci a muzikanti na 25. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov 40. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM.

Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum a spolu s ním podujatie pripravujú Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK a  obec Likavka s finančným prispením Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Žilinského samosprávneho kraja.

Program

Na jubilejný ročník festivalu postúpilo z krajských prehliadok detských folklórnych súborov zatiaľ 12 kolektívov, na postupujúceho z Košického kraja si ešte musíme počkať. Detské folklórne súbory sa  divákom aj porotcom predstavia v dvoch súťažných blokoch. Spolu sa  na festivale  predstaví okolo 400 detí z týchto kolektívov: DFS Zornička zo Zvolena, DFS Jelenček, Jelenec, DFS Maguráčik, Kežmarok, DFS Lipovček, Vranou nad Topľou, DFS Rozmajrínček z Majcichova, DFS Kornička z Trenčína, DFS Magdalénka, Modra, DFS Cipovička, Žilina, DFS Klások, Mýto pod Ďumbierom, DFS Goral, Hladovka, DFS Malá Rakonca, Fiľakovo, DFS Hájenka, Bratislava a kolektív z Košického kraja, ktorého meno budeme vedieť 1. júna.

Súťažné bloky detských choreografií budú prebiehať v sobotu 6. júna v Kultúrnom dome v Likavke od 14:00.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov a meno držiteľa titulu laureát a ceny Klimenta Ondrejku sa dozvieme  v úvode galaprogramu  v nedeľu 7. júna o 14:00.

Program jubilejného 40. ročníka festivalu však celoštátnou súťažnou prehliadkou nekončí. Tešiť sa môžeme aj na hostí z  folklórnych kolektívov - domáca FSk Likava, FS Liptov, FS Háj z Rimavskej Soboty a v nedeľu FS Železiar z Košíc a FS Marína zo Zvolena.

V slávnostnom programe „čože je to 40-tka“ v sobotu večer vystúpia aj detské kolektívy z Likavky a hostia DFS Liptáčik z Ružomberka, Stavbárik zo Žiliny a Světlovánek z Českej Republiky, a spoločne si zatancujeme pri škole ľudových tancov priamo na ihrisku.

Srdečne všetkých pozývame pod  hrad Likava na podujatie s príjemnou atmosférou. Príďte 40-tku detského folklórneho festivalu osláviť tancom a spevom s tými najlepšími detskými folklórnymi kolektívmi z celého Slovenska.

Dovidenia v Likavke


Podrobnosti

Adresa:POD LIKAVSKÝM HRADOM
Začiatok:06. 06. 2015 o 14:00
Koniec:07. 06. 2015 o 18:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Adresa:Ul. 1. mája 28/196, 031 01 Liptovský Mikuláš
Kontaktná osoba:Ing. Michaela Košová, metodik pre folklór
E-mail:osvetalm@vuczilina.sk
Telefón:044/5522981 0905832950
Web:www.lks.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

11

Martin Olsiak _ V tom Lucenci strom vysoky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV