3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Detská nedeľa
Detská nedeľa

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Detská nedeľa

31. 05. 2015
Martin, V Slovenskom národnom múzeu v Martine

Dátum zverejnenia: 26. 05. 2015

V nedeľu 31. mája 2015 bude skanzen opäť patriť deťom. Od 10.00 do 16.00 h. sa v Slovenskom národnom múzeu v Martine – Múzeu slovenskej dediny bude konať podujatie Detská nedeľa. Pre malých návštevníkov do 15 rokov je vstup zadarmo.

Čujte, čujte, počúvajte príbeh o tom, ako zvíťazila soľ nad zlatom! Interaktívne činoherno - bábkové predstavenie Soľ nad zlato o komediantoch, otcovi a jeho dcére, ktorí tlačia svoju káru po svete a obveseľujú ľudí svojimi kúskami, zahrá Divadlo pod balkónom z Banskej Bystrice. 

Program

Detské hry, piesne a tance predstaví Folklórny súbor Kalužiar z Martina.

 

O dobrodružstvách Janka Hraška porozpráva kancelár a samozvaný profesor hraškológie z Úradu Janka Hraška v Rozprávkovej republike Jano Cíger z Mädokýša.

Malí návštevníci si budú môcť vychutnať putovanie rozprávkou, ktoré pre nich pripravili študenti a študentky Pedagogickej a sociálnej akadémie v Turčianskych Tepliciach.

 

Miniukážky a predstavenie králičieho hopu – novej športovej disciplíny na Slovensku predvedú členovia Slovenského zväzu chovateľov – Klubu králičieho hopu.

Hračky a hry detí predstaví výstava zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine a vyučovanie z časov minulých si návštevníci budú môcť vyskúšať v dobovej škole.

Pre šikovné ručičky budú nachystané tvorivé dielne a dlhú chvíľu si návštevníci budú môcť skrátiť rodinnými kratochvíľami – pripravené budú aj chodúle či dobová kolkáreň.

V drevenom kostole z Rudna sa o 13.30 h. budú konať evanjelické a. v. služby Božie.


Podrobnosti

Adresa:V Slovenskom národnom múzeu v Martine
Začiatok:31. 05. 2015 o 10:00
Koniec:31. 05. 2015 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Kontaktná osoba:Mgr. Slávka Straková
E-mail:slavka.strakova@snm.sk
Telefón:tel.: 043/422 06 12

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Raslavican Raslavice

Dze se kuri

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV