3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  KERAMICKÉ TRHY PONÚKNU TO NAJLEPŠIE ZO SKÔL
KERAMICKÉ TRHY PONÚKNU TO NAJLEPŠIE ZO SKÔL

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

KERAMICKÉ TRHY PONÚKNU TO NAJLEPŠIE ZO SKÔL

12. 06. 2015
Bratislava, V priestoroch múzea

Dátum zverejnenia: 26. 05. 2015

Malokarpatské múzeum v Pezinku, Bratislavský samosprávny kraj, Mesto Pezinok, BRATISLAVA REGION TOURISM, Pezinské kultúrne centrum a ďalšie subjekty organizujú 12. ročník  medzinárodného podujatia Keramické trhy.

Program

Termín od 12. do 14. júna venujeme keramickým odborom na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave a Strednom odbornom učilišti Komenského. Súčasťou ich prezentácie budú výstavy v priestoroch múzea – Zo školy...  ukáže 50 rokov existencie dnes už zaniknutého odboru Keramika na SOU Komenského (1951 – 2001). ŠÚV Josefa Vydru sa predstaví aj sobotným výpalom  pece pred budovou Malokarpatského múzea v Pezinku. Predmety z nočného výpalu uvidíte od nedele 14.6. ako súčasť výstavy Páli nám to.

Keramické trhy sú známe kvalitnými produktmi, ktoré každoročne ponúka takmer 150 výrobcov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, Bulharska či Slovinska. Chýbať medzi nimi nebude ani nevidiaca keramikárka Soňa Zelisková, ktorá do točenia hliny na kruhu zapojí aj detských návštevníkov. Pre tých bude pripravený  program v detských dielňach na Radničnom námestí. Súčasťou podujatia sú okrem aktivít pre deti aj hudobné vystúpenia pre dospelých – napr. Kuštárovci, Banda, Arion, Šenkvická muzika, Bukasový masív alebo pásmo detí zo ZUŠ Pezinok.  Námestie tiež ponúkne možnosť vyjadriť svoj názor v súťaži – tentokrát je témou „svietnik“. Za jednotlivé keramické svietniky budú návštevníci hlasovať – tie, ktoré získajú najviac hlasov, budú umiestnené v Malokarpatskom múzeu.

Každoročne vyrábajú na podujatí keramikári pred zrakom verejnosti objekty z hliny, tento rok bude lákadlom i predvádzanie tvorby keramiky raku.

Bohatý sprievodný program doplní výstava Mestského múzea v Pezinku -  Ráčte vstúpiť – obchody a služby na starých fotografiách.

Ďalšími partnermi podujatia sú ŠUV Josefa Vydru v Bratislave, SOŠ Komenského v Pezinku, Slovenská ľudová majolika Modra, Centrum voľného času Pezinok, Keramika Orságh Limbach, Keramikár Ján Viglaš, Keramika Liška, Vinkova a LUCH.

Cieľom Keramických trhov od ich vzniku v  r. 2004 je propagácia regiónu, mesta a remesla, ktoré má pod Malými Karpatmi stáročnú tradíciu. 


Podrobnosti

Adresa:V priestoroch múzea
Začiatok:12. 06. 2015 o 00:00
Koniec:14. 06. 2015 o 00:00
Vstupné:nieVstup na podujatie je voľný, návšteva výstav v Malokarpatskom múzeu v Pezinku a Mestskom múzeu v Pezinku je spoplatnená aktuálnym cenníkom múzeí.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

MYJAVSKA CIMBALOVKA

Na vysokom dube

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV