3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Čipkované radosti v modrom
Čipkované radosti v modrom

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Čipkované radosti v modrom

27. 05. 2015
Žilina, v Makovického dome

Dátum zverejnenia: 05. 06. 2015

Krajské kultúrne stredisko v Žiline (KrKS) v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Klub paličkovanej čipky GRACIA pri KrKS slávnostne otvorili 27. mája 2015 výstavu prác členiek klubu pod názvom Čipkované radosti – Variácie v modrom. Výstava je jedinečnou svojho druhu, pretože práce vystavujúcich členiek klubu poukázali na mimoriadne vysokú kvalitu zručnosti, keďže vystavovať a tvoriť v jednej farbe je veľmi náročné. 

Program

. Okrem jednotlivých priam umeleckých skvostov majú návštevníci možnosť vidieť aj spoločnú kompozíciu členiek, ktorá už neodmysliteľne patrí k výstavám Čipkované radosti. Podľa slov vedúcej klubu Heleny Janotovej je výstava v počte diel o niečo chudobnejšia, ale z hľadiska kreativity na veľmi vysokej úrovni. Pozoruhodné diela, ako napríklad obrazy, textilná tvorba, brošne, pozdravy, odevné doplnky, dekoratívne predmety a šperky spolu s prezentáciou paličkovania môžu návštevníci vidieť do 18. júna 2015 a to každý pracovný deň od 8.00 až do 16.00 h, po dohode s pracovníkmi aj mimo uvedeného času, v Makovického dome v Žiline. Výstava je už tradične zrealizovaná v rámci Staromestských slávností.


Podrobnosti

Adresa:v Makovického dome
Začiatok:27. 05. 2015 o 00:00
Koniec:18. 06. 2015 o 00:00
Vstupné:nie

Organizátor

Kontaktná osoba:Erik Marcin
Web:www.krkszilina.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Cardas z Abova

Vadzela se stara baba

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV