3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Turčianska harmonika
Turčianska harmonika

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Turčianska harmonika

12. 07. 2015
Martin, Múzeum slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch

Dátum zverejnenia: 06. 07. 2015

Múzeum slovenskej dedinyuž po trinásty raz ožije zvukom heligóniek. Heligonkári z Turca, Kysúc, Oravy, Považia a Šariša rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 12. júla 2015 od 10.00 do 16.00 hod. Nasledovať bude voľná zábava v sprievode harmoniky do 18.00 hod.

V programe sa predstaví vyše tridsať hráčov rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Medzi účinkujúcimi budú napríklad malí súrodenci Poništovci, Evka Lušňáková či Miroslava a Laura Mečejkové zo Starej Bystrice. Ďaleký Šariš prídu reprezentovať Ján Janíčko, Martin Oravec a Ivana Slivková z ľudovej hudby Dribna z Prešova. Svojou hrou potešia aj skalní hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky – Jozef Glombík, Milan Roob, otec a syn Rybárovci či Chládekovci, zo ženských hráčok Adriana Kerhátová.

O 13.30 hod. sa v kostole z Rudna uskutočnia Ev. a. v. služby Božie.

Počas programu si môžu návštevníci pozrieť výstavu waleskej výtvarníčky Julie Griffiths Jones „Izba v izbe“, ktorá premenila interiér objektu z Necpál na abstraktný priestor autorkiných nákresov „z drôtu“, inšpirovaných slovenskou a waleskou tradičnou kultúrou. Výstava bude v Múzeu slovenskej dediny sprístupnená do 26. 7. 2015. Následne bude počas augusta návštevníkom sprístupnená v Múzeu oravskej dediny v Zuberci – Brestovej. 


Podrobnosti

Adresa:Múzeum slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch
Začiatok:12. 07. 2015 o 10:00
Koniec:12. 07. 2015 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:SNM-EM Múzeum slovenskej dediny
Kontaktná osoba:Martin Bačiak, Slávka Straková
E-mail:baciakm@gmail.com, slavka.strakova@snm.sk
Telefón:043/ 24 58 112, 0944 079 916, 0907 846 808
Web:http://www.skanzenmartin.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

ĽH Pecníkovci

11

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV