3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Nositelia tradícií V Dobšinej
Nositelia tradícií V Dobšinej

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Nositelia tradícií V Dobšinej

25. 04. 2015
Dobšiná, Mestské kultúrne stredisko

Dátum zverejnenia: 13. 04. 2015

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave a mesto Dobšiná srdečne pozývajú všetkých priaznivcov tradičnej ľudovej kultúry na okresnú súťažnú prehliadku folklórnych skupín Nositelia tradícií,  25.apríla 2015 do Mestského kultúrneho strediska  v Dobšinej.

 „Do okresného kola, ktoré je základným stupňom celoslovenskej postupovej súťaže, sa prihlásilo sedem folklórnych skupín z desiatich, ktoré v okrese Rožňava pracujú“, informovala Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave. Súťažné kolektívy sa divákom predstavia so svojimi najlepšími programovými číslami, zvykmi, ktoré sa v ich obciach tradujú, alebo sa ich podarilo oživiť a opäť uviesť  do života.  „Ľudové obyčaje a tradície sa do súčasnosti uchovali vďaka  zanieteným členom folklórnych skupín,  ktoré pôsobia v obciach a neúnavne sa venujú  oživovaniu miestnych zvykov, obohacujú kultúrny život v dedinách, reprezentujú ich pri rôznych príležitostiach, folklórnych a iných podujatiach“, doplnila M.Ferenczová.

Milovníci folklóru a tradičnej ľudovej kultúry sa môžu tešiť na bohatý program v ktorom nebudú chýbať  zvyky vianočné, jarné, pracovné i svadobné v podaní folklórnych skupín Bučina z Pače, Bystränky z Rožňavského Bystrého, Genšenky z Honiec, Lehoťanka z Čiernej Lehoty, Dolina z Gemerskej Polomy, Stromíš z Vlachova a Hôra z Rejdovej.  Zároveň  predstavia aj pestrú paletu krojov, od pracovných až po tie najsviatočnejšie a tiež ešte rozmanitejšie gemerské nárečie.

 Tešíme sa na stretnutie v Mestskom kultúrnom stredisku v Dobšinej v sobotu  25. apríla o 15.00 hodine.

 

Mária Ferenczová

Gemerské osvetové stredisko Rožňava


Podrobnosti

Adresa:Mestské kultúrne stredisko
Začiatok:25. 04. 2015 o 15:00
Koniec:25. 04. 2015 o 19:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Gemerské osvetové stredisko
Adresa:Betliarska č. 8, 048 01 Rožňava
Kontaktná osoba:Mária Ferenczová
E-mail:ferenczova@gos.sk
Telefón:Tel.: 058 732 36 50
Web:www.gos.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Turiec Martin

Uz prichodi jesen

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV