3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Vianoce na dedine
Vianoce na dedine

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Vianoce na dedine

13. 12. 2015
Martin, Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje

Dátum zverejnenia: 07. 12. 2015

Spoznajte čaro predvianočného a vianočného obdobia v Múzeu slovenskej dediny. V nedeľu 13. decembra 2015 je v najväčšom múzeu v prírode na Slovensku pripravené posledné z tohoročných podujatí „Vianoce na dedine“.

Atmosféru zimných dní predstaví Spevácka folklórna skupina Orava z Dolného Kubína v programe s názvom Priadky. Jej vystúpenie si môžete pozrieť vo vstupoch o 10.30, 12.30, 14.30 hod. Folklórny súbor Lysec z Belej–Dulíc ukáže, ako sa koledovalo na dedine v okolí Nitry v programe „Vianoce v Ujlaku“ (dnes obec Veľké Zálužie).

V čase od 10.00 do 16.00 hod. bude mať Mikuláš so svojou družinou pre dobré deti nachystaný kôš so sladkými dobrotami, ale niečo sa v ňom nájde aj pre nezbedníkov. Počas dňa si môžete vyskúšať ondrejské veštenie a všetky zlé sily od Vás odoženú v bielom zahalené Lucie.

Blížiace sa Vianoce nebudete len vidieť, ale aj cítiť. Privoniate si k čerstvým oblátkam, pripravené budú aj ukážky zdobenia medovníkov a ochutnávky tradičných vianočných jedál. Pre malých i veľkých máme pripravenú tvorivú dielňu, kde si budete môcť vyrobiť vlastné ozdoby na stromček. Občerstvenie zabezpečí krčma z Oravskej Polhory.

O 13.30 sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v kostole z Rudna.

Zmena programu vyhradená.


Podrobnosti

Adresa:Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje
Začiatok:13. 12. 2015 o 10:00
Koniec:13. 12. 2015 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Múzeum slovenskej dediny
Kontaktná osoba:Mgr. Tatiana Kadlecová
E-mail:tatiana.kadlecova@snm.sk
Telefón:043/24 58 112
Web:http://www.skanzenmartin.sk www.snm.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jozef Andrascik

Hej, na visokej hure

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV