3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Filmový festival Folklór a tradície
Filmový festival Folklór a tradície

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Filmový festival Folklór a tradície

30. 04. 2016
Hriňová, Dom kultúry

Dátum zverejnenia: 02. 03. 2016

Mesto Hriňová Vás srdečne pozýva na 3. ročník Medzinárodného filmového festivalu „Folklór a tradície“. Tento rok sa prihlásilo 12 filmov zo Slovenska a 4 filmy zo zahraničia. V nesúťažnom premietaní si môže návštevník pozrieť spoločne 8 nesúťažných filmov.

Festival sa uskutoční v sobotu 30 apríla a v nedeľu 1.mája v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Hriňová.  Pre návštevníkov  je pripravený nový dokumentárny film o ,,Poľane“, ktorý bude mať premiéru na našom festivale.

Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ je tematickou súťažou neprofesionálnych filmov. Autori prihlasujú svoje diela priamo organizačnému garantovi podujatia. Pred hlavnou súťažou sa uskutoční pred výber.

Poslanie súťaže

Hlavným poslaním podujatia je prezentácia a podpora tvorby, snaha aktivizovať neprofesionálnych tvorcov folklórnych filmov ako aj filmov o tradíciách, ktoré sa ešte zachovali v akejkoľvek podobe. Cieľom je tiež podnietiť vznik nových snímok s uvedenou tematikou. Touto formou súťaže chcú organizátori prispieť k zdokumentovaniu a archivácii mnohých vzácnych, často postupne zanikajúcich vecí, udalostí, pracovných postupov či zvyklostí, ale aj verejnú prezentáciu súťažných filmov. Organizátor má snahu postupne vzniknuté diela archivovať a zanechať tak hodnoty pre budúce generácie. Cieľom je poskytnúť aktívnym folkloristom, ale aj ostatným návštevníkom na malom priestore nové pohľady a postrehy na vlastnú prácu z pohľadu diváka, ako aj možnosť vymeniť si názory a pohľady na folklórne podujatia, ktoré v súčasnosti na Slovensku prebiehajú. Je určený nielen pre odborníkov, ale hlavne laickej verejnosti. Má snahu priniesť trochu krásy na plátno, a možno sa aj trochu poobzerať po svojom okolí, čo sa nám ešte zachovalo a stojí za to nenechať to upadnúť do zabudnutia. Festival má snahu napomôcť viac zviditeľniť prácu ľudí, ktorí sa folklóru venujú alebo venovali a tiež hľadať informácie o našich tradíciách, zvykoch, kultúre, ľuďoch, pre ktorých je folklór a tradície súčasťou ich života.

 

Mesto Hriňová a organizátori festivalu Vás pozývajú zažiť atmosféru tradícií vo filme amatérskych filmárov na Podpoľaní.

Program

Piatok, 29.4.2016

09:00 a 10:00 hod. - Premietanie pre školy

17:00 hod. - „Poľana“-  Dokumentárny film – odborná verejnosť

18:30 hod. – Prvé nesúťažné kolo

Sobota, 30.4.2016

15:00 hod. - Otvorenie festivalu - „Poľana“ - Dokumentárny film

16:00 hod. - Prvé súťažné kolo

17:30 hod. - Druhé súťažné kolo

19:00 hod. – Tretie súťažné kolo

Nedeľa, 01.5.2016

14:00 hod. - Štvrté súťažné kolo

15:30 hod. - Druhé  nesúťažné kolo

17:00 hod. – Vyhlásenie výsledkov


Podrobnosti

Adresa:Dom kultúry
Začiatok:30. 04. 2016 o 10:00
Koniec:01. 05. 2016 o 22:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Mesto Hriňová
Kontaktná osoba:Mgr. Martin Kliment
E-mail:msks@hrinova.sk
Telefón:+421 903 405 479
Web:www.hrinova.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Skalican

Okolo Trnavi chodnicek krvavi

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV