3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Ľudová nástrojová hudba na Záhorí
Ľudová nástrojová hudba na Záhorí

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Ľudová nástrojová hudba na Záhorí

12. 04. 2016
Malacky, Mestské centrum kultúry

Dátum zverejnenia: 30. 03. 2016

Záhorské múzeum v Skalici Vás pozýva na prezentáciu publikácie "Ľudová nástrojová hudba na Záhorí". Prezentácia publikácie sa uskutoční v utorok 12. apríla 2016 o 18.00 v priestoroch Mestského centra kultúry v Malackách.

Monografia ĽUDOVÁ NÁSTROJOVÁ HUDBA NA ZÁHORÍ – Jej štýlové vrstvy a typy nástrojových zoskupení etnomuzikológa PhDr. Petra Michaloviča sa na 171 stranách podrobnejšie zaoberá ľudovou hudbou v záhorskom regióne s dôrazom na jej inštrumentálnu podobu. V kapitolách (Vymedzenie záhorského hudobného dialektu /Najstaršie písomné pramene ľudovej hudobnej kultúry; Signálne a sólové nástroje v ľudovej hudobnej tradícii; Gajdy a gajdošská tradícia; Sláčikové a sláčikovo-cimbalové hudby /Sprievodné nástroje v sláčikovej hudbe; Heligónka, harmonika a ďalšie aerofóny v ľudovej hudbe /Tanečné svadobné kapely a ich repertoár; Dychové kapely a tradičná hudba; Ľudová hudba a tanec; Ľudová hudba – mestské prostredie a folklorizmus; Pramene a literatúra) členených sčasti chronologicky, ale najmä so zameraním na jednotlivé hudobné nástroje a ich zoskupenia, sa venuje herným štýlom, repertoárom a najmä konkrétnym mapovaním muzikantských osobností v jednotlivých obciach Záhoria.


Podrobnosti

Adresa:Mestské centrum kultúry
Začiatok:12. 04. 2016 o 18:00
Koniec:12. 04. 2016 o 20:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Záhorské múzeum v Skalici
Adresa:Námestie slobody 13, 909 01 Skalica
Kontaktná osoba:Mgr. Eva Svíbová
E-mail:zahorskemuzeum@zahorskemuzeum.sk
Telefón:+421 34 664 42 30
Web:www.zahorskemuzeum.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Dlhá nad Oravou

V tej nasej zahradke

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV