3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Láska na dedine
Láska na dedine

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Láska na dedine

24. 04. 2016
Martin, Jahodícke háje

Dátum zverejnenia: 21. 04. 2016

Múzeum slovenskej dediny Vás pozýva na putovanie láskou v časoch minulých. Podujatie Láska na dedine, ktoré sa uskutoční v nedeľu 24. apríla 2016, Vám prostredníctvom vystúpení folklórnej skupiny Lubená z Poluvsia, či ľúbostnej poradne pripomenie zvyky našich predkov s láskou spojené.

 

Folklórna skupina Lubená z Poluvsia priblíži návštevníkom svadobné zvyky v programe na „Poluskom veselí“ (12.30, 15.00 hod.). O 10.30 a 14.00 hod. postavia jej členovia v areáli múzea krásne zelené máje.

 

Počas podujatia sa budú môcť návštevníci naučiť základné kroky svadobných tancov v tanečnom dvore pod vedením Folklórneho súboru Lysec z Belej-Dulíc.

 

Mágii lásky sa môžete priučiť v ľúbostnej poradni „Nečarovaný ženích jak nemastený hrach“. Mládenci môžu svojim láskam napríklad kúpiť medovníkové srdcia a tie ich môžu na oplátku obdarovať vyšívanými košieľkami. Pre šikovné ruky je pripravená tvorivá dielňa nielen pre deti.

 

Okrem toho si môžete posedieť pri občerstvení v krčme z Oravskej Polhory, vidieť ukážky ľudovo-umeleckej a remeselnej výroby i zakúpiť si tradičné výrobky.

 

V tento deň ponúkame všetkým záujemcom možnosť svadobného fotografovania s vlastným fotografom v areáli Múzea slovenskej dediny zadarmo.

 

O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka sv. omša v kostole z Rudna – poslednom drevenom kostole, ktorý sa zachoval v Turci.


Podrobnosti

Adresa:Jahodícke háje
Začiatok:24. 04. 2016 o 10:00
Koniec:24. 04. 2016 o 16:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:SNM EM - MSD
Kontaktná osoba:Mgr. Tatiana Kadlecová
E-mail:tatiana.kadlecova@snm.sk
Telefón:043/24 58 112
Web:www.snm-em.sk, www.skanzenmartin.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Povazan Povazska Bystrica

Vesela a smutna balada

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV