3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  47. ročník ŠSPaT Raslavice 2015
47. ročník ŠSPaT Raslavice 2015

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

47. ročník ŠSPaT Raslavice 2015

19. 07. 2015
Raslavice, Amfiteáter

Dátum zverejnenia: 12. 06. 2015

47. ročník Šarišských slávností piesní a tancov

V dňoch 19. – 21. júna 2015 organizuje obec Raslavice v spolupráci s Hornošarišským osvetovým strediskom v Bardejove v poradí už 47. ročník Šarišských slávností piesní a tancov. Slávnosti sa budú konať vo vynovenom prírodnom amfiteátri.  Slávnostné otvorenie 47. ročníka sa uskutoční v piatok, 19. júna o 19:30 hod. v sále Kultúrneho domu v Raslaviciach, hudobno-speváckym programom „Ej zahraj mi hudačku“, ktorý je venovaný vynikajúcemu primášovi a muzikantovi Raslavíc, akým bol pán Štefan Žolták. V programe vystúpia Muzikanci raslavicke, Ľudová hudba Stana Baláža, Ľudová hudba Verbunk, Ľudová hudba Šarišanci so sólistom Ľ. Šimčíkom, Ľudová hudba Žoltákovci a mužská spevácka skupina FSk Raslavičan. Po programe sa v sále kultúrneho domu uskutoční ľudová veselica. Sobotňajší program festivalu začína o 18:00 hod. programom detských folklórnych súborov- „Na jurmaku“, v ktorom sa predstavia deti z I. a II.MŠ z Raslavíc, žiaci Základnej umeleckej školy z Raslavíc, DFS Raslavičaník, DFS Šariš z Prešova a DFS Čarnička z Košíc. Večerný program domácich a zahraničných kolektívov „Iný kraj iný mrav“ začína o 20:00 hod. vystúpením FS Vršatec z Dubnice n/Váhom, FS Vagonár z Popradu, VFS Torysa z Prešova,                 FSk Hermanovčan z Hermanoviec, FSk Raslavičan z Raslavíc a zahraničných súborov FS KARIN z Arménska FS Zemplén z Maďarska. Po programe vás svojím humorom a vtipom zabaví ľudový rozprávač Jožko Jožka. O 22:15 hod. sa môžete tešiť na galakoncert KANDRÁČOVCOV a ich hostí: Orchester Jula Selčana, Zbor sv. Cecílie z Košíc, M. Kandráčovú, A. Poráčovú a T. Mandzákovú. Nedeľňajšie podujatia začínajú o 11:30 hod. spoločnou svätou omšou za účasti evanjelickejfarárky, o 13:00 hod. pokračujú ďalej krojovaným sprievodom obcou a o 14:00 hlavným galaprogramom „Široké je raslavické poľo“ v prírodnom amfiteátri. V programe sa predstavia domáce kolektívy, ako aj hostia FS Vršatec, FS Vagonár, FS Chemlon, FS Tarka, mužské spevácke skupiny Hačure i Hermanovčan a zahraničné kolektívy z Arménska a Maďarska. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na množstvo sprievodných podujatí a aktivít, ktoré sa budú konať v areáli amfiteátra. Pre detského diváka je pripravený tzv. „Detský košiarik“, kde môžu nielen deti, ale aj dospelí počas celého festivalu navštíviť rôzne atrakcie, workshopy, divadelné a hudobné predstavenia, tanečné domčeky, výstavu ľudového umenia, uličku remesiel a svojou účasťou podporiť prácu ľudových umelcov nášho regiónu.

Unikátnym sprievodným podujatím bude Multimediálna výstava venovaná životu a dielu prof. Karola Plicku inštalovaná v areáli prírodného amfiteátra.

Detský divák „vyparádený“ v kroji má vstup do amfiteátra zdarma.

Milí priaznivci folklóru, veríme, že si z bohatej ponuky pripravovaných programov a podujatí vyberiete to svoje a hojnou účasťou podporíte 47. ročník ŠSPaT. Alebo do Raslavíc príďte len tak vo všedný deň a presvedčte sa o tom, že Raslavice sú krásne a majú čo ponúknuť obyvateľom aj návštevníkom.

Program

Už je takmer kompletný, pridáme čoskoro:)


Podrobnosti

Adresa:Amfiteáter
Začiatok:19. 07. 2015 o 19:30
Koniec:21. 07. 2015 o 23:55
Vstupné:áno

Organizátor

Názov:Obec Raslavice
Kontaktná osoba:Peter Paľa
E-mail:peter.pala@raslavice.sk
Telefón:0905 963 255
Web:www.raslavice.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jan Ambroz

A tam hore za dedinou - Zaspau Janik za humny

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV