3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  ZAHRAJ ŽE MI, ZAHRAJ
ZAHRAJ ŽE MI, ZAHRAJ

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Kultúrne Centrum Údolia Bodvy a Rudohoria (KCÚBaR)

KCÚBaR Kultúrne Centrum Údolia Bodvy a Rudohoria

ZAHRAJ ŽE MI, ZAHRAJ

29. 05. 2016
Košice, Kultúrny dom obce Buzica

Dátum zverejnenia: 26. 05. 2016

Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria (KCÚBaR) je organizátorom krajskej postupovej súťaže a prehliadky detského hudobného folklóru, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave. Súťažná prehliadka je podujatím ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov zaoberajúcich sa interpretáciou hudobného folklóru, čerpajúcich folklórny materiál z územia Slovenskej republiky. Poslaním súťaže je podporovať a rozvíjať u detí pozitívny vzťah k tradičnej ľudovej kultúre, umožniť im prezentáciu výsledkov svojej práce na verejnosti, poskytnúť priestor pre vzájomnú konzultáciu a diskusiu členov a vedúcich kolektívov s členmi odbornej poroty. Motivovať členov kolektívov k vyhľadávaniu, spracúvaniu a interpretácii hudobno-speváckeho materiálu a rozvíjať štýlové hudobno-interpretačné znaky tradičnej ľudovej kultúry z územia Slovenskej republiky, objavovať nové hudobné i spevácke talenty, dať priestor k verejnej prezentácii, oboznámiť verejnosť s hudobným folklórom z územia Slovenskej republiky.   

Program

Súťažná prehliadka sa koná 29. mája 2016 o 14.00 hod. v kultúrnom dome v obci Buzica.

Podujatie je súčasťou 37. ročníka Čerehátskeho folklórneho festivalu. Účinkujúci sú zo všetkých regiónov Košického samosprávneho kraja (Abov, Gemer, Spiš a Zemplín) a víťazi postupujú na celoslovenské kolo súťažnej prehliadky, ktorá sa bude konať 11. – 12. júna 2016 v obci Habovka. 


Podrobnosti

Adresa:Kultúrny dom obce Buzica
Začiatok:29. 05. 2016 o 14:00
Koniec:29. 05. 2016 o 19:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria
Kontaktná osoba:Lenka Hyblárová, Beáta Smutná
E-mail:lenka.hyblarova@kcubar.sk, beata.smutna@kcubar.sk
Telefón:+421915368816
Web:www.kcubar.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Rozni

Klikane

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV