3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Východná 2016
Východná 2016

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Východná 2016

30. 06. 2016
Východná

Dátum zverejnenia: 04. 06. 2016

Pozývame vás na 62. ročník folklórneho festivalu Východná 2016, ktorý sa koná v dňoch 30. júna až 3. júla 2016 vo  Východnej.

 

Folklórny festival Východná je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou u nás a zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov. Medzi priemerne 1400 účinkujúcimi v desiatkach umeleckých autorských programov sa na tomto festivale každoročne prezentujú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov. Veľmi významná a účastníkmi vítaná je účasť ľudových remeselníkov, výrobcov a umelcov.

V ostatnom období je jednou z najzaujímavejších súčastí festivalu množstvo interaktívnych a zážitkových programov, akými sú tanečné, hudobné, spevácke workshopy, remeselné tvorivé dielne a programy pre deti. Folklórny festival Východná je prehliadkou výsledkov pravidelnej a systematickej práce mnohých inštitúcií, organizácií, združení i jednotlivcov v oblasti tradičnej ľudovej kultúry.

Počas rokov svojej existencie festival výrazne prispieval k oživovaniu, zachovávaniu, tvorivému rozvíjaniu i verejnej prezentácii vzácnych hodnôt našej klenotnice kultúry.

Festival sa uskutočňuje každoročne na prahu letnej turistickej sezóny v prvý júlový víkend v turisticky hojne navštevovanom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier, v rázovitej a na ľudové tradície bohatej obci Východná

 

Program

Programy jednotlivých dní nájdete na nasledových odkazoch:

 

Štvrtok 30. júna 2016

 

Piatok 1.júla 2016

 

Sobota 2. júla 2016

 

Nedeľa 3. júla 2016


Podrobnosti

Začiatok:30. 06. 2016 o 20:00
Koniec:03. 07. 2016 o 18:00
Vstupné:ánoVEĽKÁ SCÉNA (vstup na hlavnú scénu platí aj ako vstup do areálu)
Štvrtok, Piatok, Sobota - 10,-€ / 5,-€
Nedeľa - 6,-€ / 4,-€
PERMANENTNÁ VSTUPENKA (neplatí na štvrtkový program) - 20,-€ / 10,-€
VSTUP DO AREÁLU (platí na piatok až nedeľu / neplatí na vstup na hlavnú scénu) - 3,-€ / 1,-€

Zľavnené vstupné platí pre deti vo veku 6 – 15 rokov, držiteľov karty ISIC, ITIC a Karty EURO-26, dôchodcov, držiteľov preukazu ZŤP/ZŤPS, návštevníkov s trvalým pobytom v obci Východná. Deti vo veku do 6 rokov majú vstup zadarmo.

Počas konania festivalu si vstupenky aj permanentky možno zakúpiť v pokladniciach pri vstupe do areálu amfiteátra.

Organizátor

Názov:Národné osvetové centrum

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Vršatec

Hudba z Klenovca

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV