3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Medzinárodné tkáčske sympózium
Medzinárodné tkáčske sympózium

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Medzinárodné tkáčske sympózium

29. 06. 2016
Košice, Kulturpark

Dátum zverejnenia: 19. 06. 2016

Ústredie ľudovej umeleckej výroby vás pozýva na Medzinárodné tkáčske sympózium, ktoré sa koná v dňoch 29.-30. júna 2016 v Kulturpark (budova Bravo, Kukučínova 2) v Košiciach.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby je od svojho založenia v roku 1945 na Slovensku odbornou autoritou pre oblasť tradičnej ľudovej výroby a jej hlavnou kultúrnou misiou bolo po celý čas vyhľadávať a podporovať tých najtalentovanejších spomedzi ľudových remeselníkov, umožňovať im ďalší odborný rast a propagovať ich. V súčasnosti plní organizácia aj funkcie celoštátneho dokumentačného, informačného a vzdelávacieho centra, vo svojej činnosti integruje tiež Múzeum ľudovej umeleckej výroby.

 

V roku 2015 sa organizácií podarilo ukončiť investičnú akciu „Rekonštrukcia a obnova objektu nehnuteľnej kultúrnej pamiatky (NKP) – meštianskeho domu na Mäsiarskej ulici č. 52 v Košiciach. Uvedenou rekonštrukciou sa vytvorili priestory pre skvalitnenie a rozšírenie poskytovaných služieb v oblasti ľudovej umeleckej výroby ako zložky nehmotného kultúrneho dedičstva v regióne východného Slovenska.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby ako jediná členská slovenská inštitúcia bola v roku 2016 pri príležitosti predsedníctva Slovenska v Rade EÚ poverená usporiadať stretnutie členov Svetovej rady remesiel - Európa.

V rámci uvedenej príležitosti sa v dňoch 29. 6. 2016 - 30. 6. 2016 v Kulturpark Košice uskutoční Medzinárodné tkáčske sympózium s účasťou súčasných výrobcov spolupracujúcich s ÚĽUV ako aj tých, ktorí doteraz s ÚĽUV-om nespolupracovali a prejavia záujem na živo vytvárať úžitkové a dekoratívne textílie zhotovené rôznymi tkáčskymi technikami, väzbami, zanikajúcimi regionálnymi vzormi. Súčasťou sympózia budú taktiež prednášky a následne bude vydaná publikácia venovaná ručnému tkaniu kedysi a dnes.


Podrobnosti

Adresa:Kulturpark
Začiatok:29. 06. 2016 o 14:00
Koniec:30. 06. 2016 o 17:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Ústredi ľudovej umeleckej výroby
Adresa:Obchodná 64, 816 11 Bratislava
Kontaktná osoba:Mgr. Helena Schmadlová
E-mail:schmadlova@uluv.sk
Telefón:+421 917 321 843
Web:www.uluv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

OLUN

Goralske noty z hornej Oravy (Oravska Polhora)

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV