3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Zobor náš, tu nás máš
Zobor náš, tu nás máš

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Zobor náš, tu nás máš

02. 07. 2016
Nitra, Divadlo Andreja Bagara

Dátum zverejnenia: 29. 06. 2016

Pozývame vás na slávnostný výročný koncert folklórneho súboru ZOBOR pod názvom "Zobor náš, tu nás máš", ktorý sa uskutoční v sobotu 2. júla 2016 o 17:30 hod. v Divadle Andreja Bagara v Nitre a bude niesť nielen v duchu stretnutia nadšených folkloristov, bývalých, súčasných členov súboru, milovníkov folklóru, ale tiež v duchu propagácie zachovávania ľudovej kultúry a tradícií.

Slávnostné predstavenie prinesie výber najlepších programových čísel súboru z predchádzajúceho obdobia, najmä tancov a piesní z okolia Nitry, bude obohatený aj o tance z ostatných regiónov Slovenska (Horehronie, Východné Slovensko).

V programe vystúpia okrem súčasných členov hudobnej, speváckej a tanečnej zložky súboru aj bývalí členovia. Možno spomenúť bývalého primáša ľudovej hudby FS ZOBOR významného etnomuzikológa a hudobného spracovateľa inštrumentálnych a vokálnoinštrumentálnych skladieb  Mariána Járeka. Predstavia sa aj bývalé a súčasné sólistky speváčky a speváci, z bývalých členov spomeniem Miroslavu Zaujcovú, Michala Serediča. Program bol zostavený tak, aby bol pestrý, pre diváka zaujímavý, verím, že zúčastnení si z neho odnesú krásny umelecký zážitok.


Podrobnosti

Adresa:Divadlo Andreja Bagara
Začiatok:02. 07. 2016 o 17:30
Koniec:02. 07. 2016 o 19:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:FS Zobor
Adresa:Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre , Tr. A. Hlinku 2, 949 01 Nitra
Kontaktná osoba:Ing. Petra Hýžďalová Zaujecová, PhD. - zodpovedná vedúca a manažérka
E-mail:manager@fszobor.sk
Telefón:0905 518 155
Web:www.fszobor.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Hrusov

A ftej nasej zahrade

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV