3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Dovidenia Vienkari
Dovidenia Vienkari

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Dovidenia Vienkari

15. 10. 2016
Bratislava, DK Zrkadlový háj Petržalka

Dátum zverejnenia: 05. 10. 2016

Už druhá generácia folkloristov a viac ako tisíc detí vyrástlo vo vychýrenom DFS Vienok. Existujú celé rodiny, odchované v tomto súbore, pre ktoré sa stal folklór základom ich hodnôt. Veď ako tvrdí jeho zakladateľka Helena Jurasová-Blahová: " Králi padajú, politika aj vlády sa menia, ale pozitívna kultúra, do ktorej folklór patrí, prežije a stáva sa nesmrteľnou." Repertoár tohto detského súboru sa zameriava na západoslovenský región, resp. na mestský folklór. Príznačným sa mu stala komplexná výchova založená na prepojení tanečnej, speváckej a hereckej zložky. Jeho vedenie sa snaží repertoár neustále obnovovať: "Ľudové tance treba vždy inovovať. Ja som sa snažila do nich dodávať nápady. Navyše sa snažím prijímať aj nápady od detí. Pre mňa je humor najlepšia droga, snažím sa ho dať aj do tancov, aby sa aj deti dobre zabavili," takto to skonštatovala Helena Blahová. Zárukou excelentných muzikantských výkonov bude aj ĽH Andreja Záhorca, okrem toho vystúpi aj ďalší hosť TS Staré Vínko a ďalší interpreti.

Program

DFS Vienok, ĽH Andreja Záhorca, TS Staré vínko


Podrobnosti

Adresa:DK Zrkadlový háj Petržalka
Začiatok:15. 10. 2016 o 19:00
Koniec:15. 10. 2016 o 21:00
Vstupné:áno8,-€

Organizátor

Názov:Kultúrne zariadenia Petržalky
Adresa:Rovniankova 3, 851 02 Bratislava
Kontaktná osoba:Mgr. Alexandra Illéšová
E-mail:alexandra.illesova@kzp.sk
Telefón:+421 917 711 092
Web:www.kzp.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Temperament Cimbal Orchestra

Regrutske

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV