3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Vajnorský širáček
Vajnorský širáček

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Vajnorský širáček

11. 06. 2016
Bratislava

Dátum zverejnenia: 06. 11. 2016

Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku organizujeme v spolupráci s mestskej časťou Bratislava-Vajnory v novom Dome kultúry Vajnory už 1. ročník Vajnorského širáčka – dvojdňovú prehliadku amatérskych folklórnych súborov a ochotníckych divadiel.

Program

 Počas prvého festivalového dňa sa predstavia hosťujúce bratislavské detské folklórne súbory Kremienok a Vienok a folklórne súbory Bezanka a Technik. Z domácich súborov sa predstavia Detský folklórny súbor Podobenka z Vajnor a Vajnorská dychovka, ktorá v tomto roku slávi už 150. výročie svojho založenia. 

      Počas prvého dňa bude prebiehať v priestoroch kultúrneho domu s Podobenkou z Vajnor Škola vajnorských tradícií. Deti ale aj dospelí si budú mať možnosť vyskúšať výtvarné techniky ako paličkovanie, vyšívanie, kreslenie, či výrobu prstienkov na vajnorské širáčky. Súčasťou školy vajnorských tradícií bude tiež výstava ručne vyšívaných obrusov, častí krojov, zdobených veľkonočných kraslíc, čipiek a ornamentov. Návštevníci si budú môcť zakúpiť ručne maľovanú keramiku s vajnorskými ornamentami, publikácie a iné ľudovoumelecké výrobky. 

      Druhý, už divadelný deň festivalu, sa predstaví Modranské kráľovské divadlo z Modry a Záhorácke divadlo zo Senice. Aj v nedeľu bude pripravený kreatívny program pre deti v podobe predstavenia Divadla MAO a divadelného workshopu na tému ľudové rozprávky pod vedením Veroniky Kořínkovej, kde si budú môcť deti vyskúšať, aké je byť hercom, pohybovať sa po javisku, vnímať svojich partnerov, tvoriť hudbu, či navodzovať atmosféru. 

      Celým festivalom nás budú sprevádzať „dvaja“ moderátori: bábkoherec Michal Zeman a jeho bábka vo vajnorskom kroji, maskot festivalu, Vajnorský širáček. 


Podrobnosti

Začiatok:11. 06. 2016 o 14:00
Koniec:12. 06. 2016 o 20:00
Vstupné:nieDospelí:3 eurá
Deti:1,50 euro
Platí sa iba pri prvom vstupe.

Organizátor

Názov:Podobenka z Vajnor
Adresa:Koncová 33, 831 07 Bratislava
Kontaktná osoba:Gabriela Zemanová
E-mail:podobenkazvajnor@gmail.com
Telefón:0905 201 464

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Zemplin Michalovce

Druzbovski (Zamutov)

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV