3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Deň otvorených pivníc 2016
Deň otvorených pivníc 2016

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Deň otvorených pivníc 2016

25. 11. 2016
Malokarpatská vínna cesta

Dátum zverejnenia: 14. 11. 2016

Združenie Malokarpatská vínna cesta vás všetkých srdečne pozýva na XVII. ročník podujatia "Deň otvorených pivníc 2016", ktoré sa koná v dňoch 25.-26. novembra 2016 v Malokarpatskom vinohradníckom regióne.

Nazrieť môžete do 160 pivníc od Bratislavy až po Trnavu. Dvere do nich otvorí 200 malokarpatských vinárov. V piatok od 14:00 hod. do 21:00 hod. a v sobotu od 12:00 hod. do 21:00 hod.

 

A kde začína putovanie? Na Devíne, priamo pod starobylým hradom Devín, ktorý nebude sám, hradné pivnice sa otvoria aj na Červenom Kameni a  Smolenickom zámku.

Čakajú Vás ale aj malé útulné pivničky, veľké moderné vinárstva, teplé degustačné miestnosti do Bratislavy – Devína cez Staré mesto a Vajnory, Raču, Svätý Jur, Limbach, Modru, Častú, Doľany ... až po Trnavu.

A čo na tomto podujatí hostí najviac láka? Výborné malokarpatské vína, ktoré mali na Otvorených pivniciach v máji ešte kostrbaté kontúry, úprimnosť vinárov a priateľské stretnutia ...

Budú v pivniciach aj folkloristi? V piatok budú až do neskorého večera hrať v modranských pivniciach bratia Kuštárovci, Cimbalová muzika Lipka hrá v sobotu v Doľanoch, Vajnorský okrášľovací spolok a multiinštrumentalista Igor Hraško počas oboch dní vo Vajnoroch, Cimbalová muzika z Krajného vo Svätom Jure a Cigánska muzika Jožka Kudriho hrá v Modre.

Čo je súčasťou vstupenky? Vstupenkou do pivníc je taštička a pohár s logom podujatia. Mapa, ktorá Vás do pivníc dovedie a Vínny pas - Bedeker vinárov, nájdete v ňom nielen aký bol Vinohradnícky rok 2016 ale aj TOP podujatia MVC, sprievodný program počas pivníc a skvelú regionálnu gastronómiu pripravenú vinármi len a len na tieto dva dni, ubytovanie v hoteloch a penziónoch na MVC, ale hlavne predstavíme v ňom každého prezentujúceho vinára s históriu jeho vinárstva.

 

Pokiaľ sa chcete tohto jedinečného podujatia zúčastniť a podporiť tak malokarpatských vinárov, predajné miesta na zakúpenie vstupeniek nájdete na stránke:

Malokarpatskej vínnej cesty

 

 


Podrobnosti

Adresa:Malokarpatská vínna cesta
Začiatok:25. 11. 2016 o 14:00
Koniec:26. 11. 2016 o 21:00
Vstupné:áno50,-€

Organizátor

Názov:Malokarpatská vínna cesta
Adresa:Horná 20, Modra
Kontaktná osoba:Jarmila Dudová
E-mail:dudova@moska.sk
Telefón:0905 777 089, 0915 142 777
Web:www.mvc.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Marianna Zelezna

Hej, gurol jo se gurol

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV