3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  V Očovej doma
V Očovej doma

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

V Očovej doma

02. 12. 2016
Bratislava, DK Zrkadlový háj Petržalka

Dátum zverejnenia: 27. 11. 2016

V príjemnom prostredí DK Zrkadlový háj sa razom ocitnete uprostred očovských zelených lúk, rázovitých domčekov, na poliach, či v dedinskej krčme.

Tanečníci z FS Očovan a hudobníci Temperament Cimbal Orchestra vás obklopia temperamentnou muzikou, tancami aj hereckými výkonmi. Príďte si vychutnať program V Očovej doma, pri príležitosti 80. výročia existencie FSk Očovan.

Očovan je v slovenskom folklóre veľkým pojmom. Začiatok existencie tohto súboru sa datuje ešte do medzivojnového obdobia. Do života obce Očová výrazným spôsobom zasiahla druhá svetová vojna, kedy časť mužského pokolenia nastúpila do rozbiehajúceho sa SNP. Po skončení vojny sa folklórny súbor zúčastnil prvých osláv SNP v Banskej Bystrici a ešte donedávna v ňom pôsobili jeho doboví účastníci a pamätnici. Časť z nich zakladala súbor SĽUK a medzi oboma súbormi nastala symbióza a družba. FSk Očovan aktivitou iba hýri a ročne odohrá vyše päťdesiat vystúpení doma aj v zahraničí, kde sa zúčastňuje najrozličnejších prehliadok a súťaží, v ktorých získal množstvo ocenení. Do svojich profilových programov zaraďujú tanečné choreografie z rôznych oblastí života, ako napríklad verbungy, karičky, čardáše, ktoré sú sprevádzané temperamentnou cimbalovou hudbou či dychovými nástrojmi, ako píšťala či fujara. V rámci osláv 80. výročia existencie súboru predstavia autorský program V Očovej doma, na námet Pavla Hossu, v hudobnej réžii Martina Budinského a v hudobnej spolupráci s Temperament Cimbal Orchestra a ženského speváckeho zboru Belius pod vedením Oľgy Budinskej.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a Bratislavského samosprávneho kraja.


Podrobnosti

Adresa:DK Zrkadlový háj Petržalka
Začiatok:02. 12. 2016 o 19:00
Koniec:02. 12. 2016 o 23:00
Vstupné:áno10,-€

Organizátor

Názov:Kultúrne zariadenia Petržalky
Adresa:Rovniankova 3, 851 02 Bratislava
Kontaktná osoba:Mgr. Alexandra Illéšová
E-mail:alexandra.illesova@kzp.sk
Telefón:+421 917 711 092
Web:www.kzp.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Zeleziar

Myjavsky verbunk

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV