3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Karlmajovka
Karlmajovka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Karlmajovka

19. 05. 2017
Bratislava, DK Zrkadlový háj

Dátum zverejnenia: 18. 05. 2017

Zvykne sa vravieť, že máj je lásky čas. Láska klíči nielen v každom veku, ale zdá sa, že aj v každom folklórnom súbore. A čo sa stane, keď sa do seba zaľúbia chlapec a dievča z rôznych súborov? Folklórne súbory Ekonóm a Krtíšan spojili tvorivé a umelecké sily a výsledkom je príbeh Karlmajovka - Folklórna prestrelka, ktorá v sebe spája odkaz na príbehy West Side Story či Rómeo a Júlia. Zároveň je aj paródiou na napäté vzťahy medzi Bratislavou a zvyškom Slovenska. Rivalita sa prenesie i na javisko, ale bude to veľká zábava. Miesto pästí a kopancov sa junáci medzi sebou popasujú tancom. Tradícia oboch súborov siaha do dávnej minulosti. FS Ekonóm vznikol v roku 1969 a Krtíšan v roku 1972. Oba súbory pravidelne vystupujú na domácich a zahraničných javiskách. Publiku prinášajú zvyky zo svojho rodného kraja, ako aj zo zvyšných kútov Slovenska. Gro oboch umeleckých zoskupení tvoria mladí ľudia so zmyslom pre tradície.

Program

Karlmajovka


Podrobnosti

Adresa:DK Zrkadlový háj
Začiatok:19. 05. 2017 o 19:00
Koniec:23. 05. 2017 o 21:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:KZP
Adresa:Rovniankova 3, 851 02 Bratislava
Kontaktná osoba:Mgr. Alexandra Illéšová
E-mail:alexandra.illesova@kzp.sk
Telefón:+421 917 711 092
Web:www.kzp.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FUJARISTI

Hej, ktoze to fujera hore Harmancekom

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV