3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Karlmajovka
Karlmajovka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Karlmajovka

19. 05. 2017
Bratislava, DK Zrkadlový háj

Dátum zverejnenia: 18. 05. 2017

Zvykne sa vravieť, že máj je lásky čas. Láska klíči nielen v každom veku, ale zdá sa, že aj v každom folklórnom súbore. A čo sa stane, keď sa do seba zaľúbia chlapec a dievča z rôznych súborov? Folklórne súbory Ekonóm a Krtíšan spojili tvorivé a umelecké sily a výsledkom je príbeh Karlmajovka - Folklórna prestrelka, ktorá v sebe spája odkaz na príbehy West Side Story či Rómeo a Júlia. Zároveň je aj paródiou na napäté vzťahy medzi Bratislavou a zvyškom Slovenska. Rivalita sa prenesie i na javisko, ale bude to veľká zábava. Miesto pästí a kopancov sa junáci medzi sebou popasujú tancom. Tradícia oboch súborov siaha do dávnej minulosti. FS Ekonóm vznikol v roku 1969 a Krtíšan v roku 1972. Oba súbory pravidelne vystupujú na domácich a zahraničných javiskách. Publiku prinášajú zvyky zo svojho rodného kraja, ako aj zo zvyšných kútov Slovenska. Gro oboch umeleckých zoskupení tvoria mladí ľudia so zmyslom pre tradície.

Program

Karlmajovka


Podrobnosti

Adresa:DK Zrkadlový háj
Začiatok:19. 05. 2017 o 19:00
Koniec:23. 05. 2017 o 21:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:KZP
Adresa:Rovniankova 3, 851 02 Bratislava
Kontaktná osoba:Mgr. Alexandra Illéšová
E-mail:alexandra.illesova@kzp.sk
Telefón:+421 917 711 092
Web:www.kzp.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jan Ambroz

Poudruhej ouci mau - Ovecka belicka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV