3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Klenovská Rontouka 2017
Klenovská Rontouka 2017

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Klenovská Rontouka 2017

23. 06. 2017
Klenovec, Námestie, Kultúrny dom

Dátum zverejnenia: 17. 06. 2017

Gemersko – malohontské osvetové stredisko, Obec Klenovec, RODON Klenovec a Matica Slovenská vás pozývajú na 39. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností pod názvom "Klenovská Rontouka", ktoré sa konajú v dňoch 23. - 25. júna 2017 v Klenovci.

Organizátori ponúkajú návštevníkom spoznávať tradičnú ľudovú kultúru regiónu všetkými zmyslami.

 

Návštevníkom ponúkajú zaujímavé scénické programy, jarmok remesiel, dvory, výstavy, malé scénické programy, gastronomické a iné špeciality z regiónu, tiež interaktívne sprievodné podujatia, ako školu spevu, tvorivé remeselné dielne.

Autori programov, dvorov slávností sa zamerali na prezentáciu tradičnej ľudovej kultúry hlavne Gemera – Malohontu z okresov Rimavská Sobota a Revúca. Hosťami podujatia budú folklórne kolektívy: Dratvárik zo Slovenskej Ľupče, Vršatec z Dubnice nad Váhom, Gymnik z Bratislavy, Vranovčan z Vranova nad Topľou, Bazalička z Plachtiniec – Príbeliec, sólisti z Podpoľania, Horehronia, Vojvodiny, Ruskej Federácie.

Návštevníci si budú môcť pochutnať na rôznych špecialitách v dvoroch: Klenovskom, Francúzskom, Hrnčiarskom z Hrnčiarskych Zalužian, Chovateľskom, Štrúdľovom, Na Ráztočnom...

 

V tomto roku je dramaturgia slávnosti zameraná na regrútske zvyky a vojenské udalosti. Organizátori si pripomenú aj osudy klenovčanov, ktorí svoj domov našli aj na Podkarpatskej Rusi, kde si založili Nový Klenovec a pred 70 rokmi sa vrátili na Slovensko. Pripomenieme si významného slovenského choreografa, folkloristu, rodáka z Muránskej Lehoty, Mikuláša Senku.

Všetci ste srdečne vítaní.

 

 

 


Podrobnosti

Adresa:Námestie, Kultúrny dom
Začiatok:23. 06. 2017 o 16:00
Koniec:25. 06. 2017 o 14:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:GMOS
Kontaktná osoba:Mgr. Stanislava Zvarová
E-mail:folklogmos@rsnet.sk
Telefón:047 56 31 095, 0904 875 369
Web:www.gmos.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Rusinske trio

Haju, haju

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV