3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Klenovská Rontouka 2017
Klenovská Rontouka 2017

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Klenovská Rontouka 2017

23. 06. 2017
Klenovec, Námestie, Kultúrny dom

Dátum zverejnenia: 17. 06. 2017

Gemersko – malohontské osvetové stredisko, Obec Klenovec, RODON Klenovec a Matica Slovenská vás pozývajú na 39. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností pod názvom "Klenovská Rontouka", ktoré sa konajú v dňoch 23. - 25. júna 2017 v Klenovci.

Organizátori ponúkajú návštevníkom spoznávať tradičnú ľudovú kultúru regiónu všetkými zmyslami.

 

Návštevníkom ponúkajú zaujímavé scénické programy, jarmok remesiel, dvory, výstavy, malé scénické programy, gastronomické a iné špeciality z regiónu, tiež interaktívne sprievodné podujatia, ako školu spevu, tvorivé remeselné dielne.

Autori programov, dvorov slávností sa zamerali na prezentáciu tradičnej ľudovej kultúry hlavne Gemera – Malohontu z okresov Rimavská Sobota a Revúca. Hosťami podujatia budú folklórne kolektívy: Dratvárik zo Slovenskej Ľupče, Vršatec z Dubnice nad Váhom, Gymnik z Bratislavy, Vranovčan z Vranova nad Topľou, Bazalička z Plachtiniec – Príbeliec, sólisti z Podpoľania, Horehronia, Vojvodiny, Ruskej Federácie.

Návštevníci si budú môcť pochutnať na rôznych špecialitách v dvoroch: Klenovskom, Francúzskom, Hrnčiarskom z Hrnčiarskych Zalužian, Chovateľskom, Štrúdľovom, Na Ráztočnom...

 

V tomto roku je dramaturgia slávnosti zameraná na regrútske zvyky a vojenské udalosti. Organizátori si pripomenú aj osudy klenovčanov, ktorí svoj domov našli aj na Podkarpatskej Rusi, kde si založili Nový Klenovec a pred 70 rokmi sa vrátili na Slovensko. Pripomenieme si významného slovenského choreografa, folkloristu, rodáka z Muránskej Lehoty, Mikuláša Senku.

Všetci ste srdečne vítaní.

 

 

 


Podrobnosti

Adresa:Námestie, Kultúrny dom
Začiatok:23. 06. 2017 o 16:00
Koniec:25. 06. 2017 o 14:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:GMOS
Kontaktná osoba:Mgr. Stanislava Zvarová
E-mail:folklogmos@rsnet.sk
Telefón:047 56 31 095, 0904 875 369
Web:www.gmos.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Furmane

V tej panskej zahradze

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV